Αναπαραγωγή Elector σε φωλιές

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης crisam
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

crisam

PB New Member
Εγγραφή
16 Νοε 2020
Μηνύματα
186
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα. Να κάνω μια ερώτηση. Αν χρησιμοποιήσω προληπτικά elector στις φωλιές και στις τσόχες πριν ξεκινήσει η κανάρα το στρώσιμο θα κάνει δουλειά ή να βάλω κάτι άλλο; Σαν φάρμακο το χρησιμοποιώ και είναι καταπληκτικό. Για την δουλειά αυτή όμως κάνει;
 
Σαν φάρμακο το χρησιμοποιώ και είναι καταπληκτικό. Για την δουλειά αυτή όμως κάνει;
Λειτουργεί μόνο όταν υπάρχει ψείρα και ψεκάσεις για να έρθει σε επαφή με το φάρμακο. Όταν δεν υπάρχει ψείρα, δεν λειτουργεί προληπτικά. Σε αυτή την περίπτωση είναι προτιμότερο να χρησιμοποιήσεις κάτι άλλο.
 
Δεν γνωρίζω. Ίσως κάποιος που χρησιμοποιεί συγκεκριμένο προϊόν στις φωλιές μπορεί να το προτείνει.
 
Μιλάω για δύο ζευγάρια. Σε όλα χρησιμοποιώ elector με αποτελέσματα άψογα. Πέρσι είχα δει στις ξύλινες πατήθρες σε καρδερίνες μερικές . Μετά από δύο εφαρμογές δεν είδα ξανά. Τώρα με ενδιαφέρει για τις φωλιές γιατί πολύ παλιά όχι σε αυτά τα κλουβιά και σε αυτό το μέρος που είμαι τώρα δεν είχα κάνει τίποτα για πρόληψη στις φωλιές και είδα ορδές από κόκκινες ψείρες . Τότε έβαλα τα μικρά σε άλλη φωλιά έβαλα pinex έκανα σε όλο το κλουβί καθαρισμό. Χρειάστηκαν νομίζω δύο ή τρεις αλλαγές. Απλώς τώρα θέλω να προλάβω όσο γίνεται.
 
Καλημέρα. Ναι έξω τα έχω . Έχω αρχίσει να τους βάζω και κουνουπιέρας σε όλα σιγά σιγά.
 
@Tony Forpus εγω βαζω pinex αποκλειστηκα και μονο γυρο απο τα κλουβια προληπτικα γιατι δεν ειχα ποτε θεμα...τα πουλια τα ψεκαζω με το υγρο της ιδιας εταιριας.εχω ακουσει πολλους να βαζουν και την Pubex ..μαλιστα μου την προτεινε και πετ σοπας..δεν ψηθηκα ομως
 
Back
Top