Διατροφή Foniopaddy ποιά ειναι η μετάφρασή του στα Ελληνικά;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης olma156
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

olma156

PB New Member
Εγγραφή
18 Απρ 2006
Μηνύματα
2
Πόλη
Αθήνα
Foniopaddy ποιά ειναι η μετάφρασή του στα Ελληνικά; υπάρχει στην ελληνική αγορά; Μένω στα Νότια προάστια Αθήνας, απο που μπορώ να τον προμηθευτώ;
 
Από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει ελληνική ονομασία για αυτόν τον σπόρο. Όσοι τον ξέρουν όμως τον ξέρουν ως Foniopaddy, γι' αυτό και αναφέρεται έτσι στο άρθρο.

Ψάξε σε μεγάλα Pet Shop ζητώντας τον ως Foniopaddy, κι αν δεν καταλαβαίνουν το πιθανότερο είναι να μην έχουν παρά να τον γνωρίζουν με άλλο όνομα.
 
Μπορειτε να τον βρειτε μεσω internet. Μια εταιρια που αποστελει προιοντα σε όλη την Ελλάδα τον έφερε πρόσφατα. το site της εταιρίας είναι kiklos.info με τα τρια www φυσικα μπροστα.
 
Eπειδη παρ ολες τις δημιοσιευσεις, πολλες συζητησεις γινονται σε αρκετα sites για το Fionodappy, ας ρωτησει καποιος που εχει καποια σχεση και γνωριμια με τους αναφερομενους εισαγωγεις, να μας πουν λεπτομερειες (συστατικα, δοσολογια κλπ.), που αναγραφονται στο προιον για να καταλαβουμε ολοι μας που και πως μπορει να χρησιμοποιηθει.
 
παιδια η μεμωνομενη παραγγελια απο καποιον απο το kiklos.info κοστιζει. Τα εξοδα αποστολης ειναι πολλα. Τα πραγματα ερχονται απο Γερμανια. Καλο ειναι αν συμφωνειτε να μαζευομαστε καποια ατομα ανα διαστηματα και να κανουμε ομαδικη παραγγελια.
 
παιδια η μεμωνομενη παραγγελια απο καποιον απο το kiklos.info κοστιζει. Τα εξοδα αποστολης ειναι πολλα. Τα πραγματα ερχονται απο Γερμανια. Καλο ειναι αν συμφωνειτε να μαζευομαστε καποια ατομα ανα διαστηματα και να κανουμε ομαδικη παραγγελια.

Τι εννοείς ότι κοστίζει; Τα έξοδα αποστολής δε θα τα έλεγα υπερβολικά.
Εγώ έχω παραγγείλει δύο φορές.
Και σε τελική αν είναι και λίγο πιο ακριβά δε με πειράζει γιατί απλούστατα βρίσκω ακριβώς αυτό που θέλω και όχι σαν αυτό που θέλω (που λέει και η διαφήμιση).
Όσο για ομαδική παραγγελία δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να γίνει.
 
Το φυτο λεγετε fonio

http://fonio.cirad.fr/en/index.html

Foniopaddy το ονομαζει η εταιρια που το εμπορευεται
 
Back
Top