Γενικά Free-flying macaw στην Πάρο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης sarpijk
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

sarpijk

PB Member
Εγγραφή
4 Σεπ 2007
Μηνύματα
517
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Αυτο δεν ειναι επικινδυνο;Δηλαδη, πως και δεν φευγει;😵
 
Με τιποτα! Ετσι ο παπαγαλος καμια μερα θα κανει ''φτερα'' καμια μερα, αν δεν εχει κανει ηδη δηλαδη!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
Μάλλον το καλλίτερο που έχω δει ) Να είχαμε πιο πολλά τέτοια άτομα που καταφέρνουν και εκπαιδεύουν τους παπαγάλους τους... Και τους παρέχουν δυνατότητα ελεύτερης πτήσης. Είναι επικίντυνο για έναν αρχάραιο, χωρίς προετοιμασία. Όμως συχνά οι άνθρωποι που έχουν τα πουλια τους πολύ καιρό ξέρουν το χαρακτήρα του και συνήθειες του... μπορούν να του εμπιστευτούν και να του παρέχουν την ελευτεριά. Δεν είναι για τον καθένα (παπαγάλο και ιδιοκτητη)... Θαυμάζω τέτοιες πράξεις όμως!
Πολλά μπράβο στο παιδί και παπαγάλο!
 
Ειχαμε ανοιξει μια τετοια συζητηση με τη Μαρια παλιοτερα, σε αλλο θεμα, για το αν ειναι δυνατον ενα πουλι να πεταει ελευθερο και να επιστρεφει πισω καθε φορα, χωρις να φυγει ποτε.. Τοτε θυμαμαι διαφωνισει με την αποψη οτι καποια στιγμη ειναι ζωο και θα φυγει, τωρα ομως με το που ειδα το βιντεο για καποιο λογο μου φανηκε πολυ παραλογο και ριψοκινδυνο να αφηνει καποιος τον παπαγαλο του να πεταει ελευθερος, χωρις να φοβαται οτι θα φυγει..Βεβαια εχω ακουσει ιστοριες οπου κατι τετοιο δεν συνεβει ποτε,το πουλι εκανε την πτηση του και παντα γυρνουσε.. Τι να πω, αν ειχαμε ολοι τη δυνατοτητα να αναπτυξουμε μια τετοια σχεση με το πτηνο μας,ωστε παντα να γυρναει πισω σε εμας θα ηταν υπεροχο..Αλλα φυσικα αυτα τα πραγματα ειναι για λιγους 😛
 
Κι εγω το θαυμαζω οταν το βλεπω σε βιντεο αλλα απο την αλλη σκεφτομαι... κι αν εκεινη την ωρα πεσει ενας πυροβολισμος, μια κροτιδα, κατι τελοσπαντων που τρομαξει το πουλι και φτεροκοπησει πανικοβλητο οπως εχω δει να φτεροκοπουν δεκαοχουρες τρομαγμενες απο κροτιδες, τι γινεται τοτε;
 
Τοτε; Κλεμαι τον παπαγαλο, τα λεφτακια μας καιι τον χρονο που αφιερωσαμε για να γινει αυτο το αποτελεσμα!
 
Δημο, τα λεφτα και ο χρονος που αφιερωσαμε στα ζωα αυτα ειναι το λιγοτερο, μπροστα στο συναισθηματικο κενο και στις ενοχες που αφηνουν τετοια ατυχηματα.
 
Back
Top