Φροντίδα Gloster σε ζευγαρωστρα

malfurionjr

PB New Member
Εγγραφή
2 Ιουλ 2008
Μηνύματα
44
Πόλη
Κόρινθος
μπορω να εχω ενα ζευγαρι gloster σε μια ζευγαρωστρα του εμποριου σε μονιμη βασει με το διαχωριστικο μεταξι τους εκτως απο το κελαιδημα του αρσενικου μπορει να τα επειρεαση σε κατι αλλο.
PS. Ειναι το πρωτο ζευγαρι μου gloster και επειδη σκεφτομαι να τα βαλω για αναπαραγωγη και να ασχωληθω και με την εκτροφη τουσ παρακαλω να μου απαντηση καπιως που ασχωλειται με την πανεμορφη αυτη ρατσα :)
 
Όχι ο χώρος τους είναι πολύ μικρός, αν βγάλεις το διαχωριστικό θα είσαι εντάξει. Τα υπόλοιπα θα στα πούνε όσοι ασχολούνται με αυτή τη ράτσα.
 
μπορω να εχω ενα ζευγαρι gloster σε μια ζευγαρωστρα του εμποριου σε μονιμη βασει με το διαχωριστικο μεταξι τους εκτως απο το κελαιδημα του αρσενικου μπορει να τα επειρεαση σε κατι αλλο.
PS. Ειναι το πρωτο ζευγαρι μου gloster και επειδη σκεφτομαι να τα βαλω για αναπαραγωγη και να ασχωληθω και με την εκτροφη τουσ παρακαλω να μου απαντηση καπιως που ασχωλειται με την πανεμορφη αυτη ρατσα :)
Στην ζευγαρώστρα να αφήσεις μόνο το θηλυκό. Το αρσενικό σ' ένα μονό κλουβάκι αλλά σε οπτική επαφή.Αυτό, μέχρις ότου έρθει η ώρα να αρχίσει η προετοιμασία για την "επαφή". Προς το παρόν είμαστε μακρυά ακόμα απο αυτήν την ώρα.
 
το ξερω κυριε μακη οτι ειμαστε μακρια απο την ωρα ακομα και για προετημασια απλα ελεγα να τα εχω μαζι για οικονομια χωρου
 
Βάλτα όπως σου είπα ο μόνος λόγος για να τα βάλεις χώρια είναι για να κελαηδάει ο αρσενικός.
 
το ξερω κυριε μακη οτι ειμαστε μακρια απο την ωρα ακομα και για προετημασια απλα ελεγα να τα εχω μαζι για οικονομια χωρου

-Οταν θα γεννηθούν τα νέα πουλάκια, αφού όπως λες θα τα ζευγαρώσεις,τί θα κάνεις;Δεν θα έχεις τότε πρόβλημα χώρου;
Αν θέλεις να μην έχεις προβλήματα την εποχή της αναπαραγωγής
και να τα οδηγήσεις εσύ με την κατάλληλη προετοιμασία στην κορύφωση της ερωτικής επιθυμίας τους,ώστε να έχουν και μια
όσο το δυνατόν καλύτερη αναπαραγωγική χρονιά, πρέπει να κάνεις κάποιες παραχωρήσεις. Πόσο χώρο θα σου πιάσει ένα μονό κλουβάκι;
 
απλα επειδη εχω ειδη 4 κλουβια και μια κλουβα ελεγα να γλιτωνα το 5 κλουβι λογω γκρινιας αλλα αφου ειναι ετσι θα υποστω την γκρινια :).
 
Back
Top