Εκθέσεις Gloster show 2014 - GGC

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης FlyHigh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
  • Ετικέτες Ετικέτες
    ggc
Έκθεση της Ελληνικής Λέσχης Gloster 2014

Το σαβατοκύριακο που μας πέρασε είχα την χαρά να συμμετέχω, τουλάχιστον ενεργά, στην έκθεση της Ελληνικής Λέσχης Gloster (Greek Gloster Club). Οι εμπειρίες που αποκόμισα ήταν τεράστιες και πιστεύω πως θα με βοηθήσουν αρκετά στην αγάπη μου για αυτή την υπέροχη ράτσα. Οι κρίσεις των πτηνών έγιναν παρουσία όλων των συμμετεχόντων και έπειτα από κάθε κρίση κατηγορίας ο κριτής, καταξιωμένος για πολλά χρόνια και επίσημος κριτής της IGBA κύριος Rob Wright, μας εξηγούσε πως έκρινε το κάθε πτηνό ακόμα και όταν η διαφορά μεταξύ τους ήταν πολύ μικρή. Μας εξήγησε πως μικρές λεπτομέριες μπορούν να κάνουν την διαφορά, όπως η σωστή προετοιμασία των πτηνών, η καθαριότητα, ακόμα και το γενικότερο σύνολο πτηνό - κλουβί. Ήταν από τις πολυτιμότερες στιγμές στο χόμπυ μας και συστήνω ανεπιφύλακτα να το ζήσουν όλοι οι εκτροφείς κάποια στιγμή στη ζωή τους. Ήδη ανυπομονώ για του χρόνου.

glostershow1.webp
glostershow2.webp
glostershow3.webp
glostershow4.webp
glostershow5.webp
glostershow6.webp
glostershow6.webp
glostershow7.webp
glostershow8.webp
glostershow7.webp
glostershow7.webp
glostershow8.webp
glostershow9.webp
glostershow10.webp
glostershow11.webp
glostershow12.webp

glostershow13.webp
 
Συγχαρητήρια για τη φετινή πορεία των πτηνών σου, εύχομαι και του χρόνου καλύτερα.
Γιάννη κάποιες φωτογραφίες νομίζω πως μας τις χρωστάς.
 
Να πω πως δεν είναι όλα τα πουλάκια δικά μου, είναι κάποια από αυτά. Φέτος πήγα μόνο 7 πουλάκια, ελπίζω όμως του χρόνου και κάθε χρόνο να είναι περισσότερα
 
Να πω πως δεν είναι όλα τα πουλάκια δικά μου, είναι κάποια από αυτά. Φέτος πήγα μόνο 7 πουλάκια, ελπίζω όμως του χρόνου και κάθε χρόνο να είναι περισσότερα
Τα όμορφα... είναι όμορφα όποιος κι αν τα περιποιείται!
 
Γιάννη, πολύ καλό το φωτορεπορτάζ, σε ευχαριστούμε. Και του χρόνου λοιπόν.

Τα αποτελέσματα.
 

Συνημμένα

Σας ευχαριστώ πολύ όλους, επίσης συγχαρητήρια σε όσους έλαβαν μέρος σε όλες τις εκθέσεις αν και έρχονται και άλλες για κάποιους
 

Σχετικά θέματα

Απαντήσεις
1
Προβολές
376
Απαντήσεις
0
Προβολές
264
Απαντήσεις
5
Προβολές
579
Απαντήσεις
6
Προβολές
565
Απαντήσεις
3
Προβολές
420
Back
Top