Γενικά Golden Cockatoo σε ένα φοβερό Pet Shop

Katerina_

PB Member
Εγγραφή
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
140
Πόλη
Χανιά
Παιδια είδα μερικα videakia απο αυτο το PetShop και μακαρι οντως να ειναι ετσι.. Φοβερο μαγαζι.. ασχετα αν μασ πεφτει λιιιγο μακρυα ειπα να σας το δειξω..
Golden Cockatoo Exotic Bird Boutique - Florida's Premier Store For Exotic Bird Lovers

Οπως και αυτο με το palm cockatoo προσεξτε ιδιαιτερα την τιμη του..
Δεν Υπαρχει Απλα.. 😛 😱

Atterimus Black Palm Cockatoo Parrot - Cockatoos
 
εχει τελεια κλουβια.. Δειτε αυτο!
 

Συνημμένα

  • yhst-85372353632825_2018_83617688.webp
    yhst-85372353632825_2018_83617688.webp
    22,2 KB · Προβολές: 154
Οι Palm Cockatoos είναι υπέροχοι παπαγαλοι. Η τιμή είναι χαρακτηριστική για τις USA. Έχω δει τιμή στο κατώτερο $ 11.000 (€ 7500), αλλά εξακολουθεί να είναι αρκετά ακριβά.
 
Αυτό είναι το αγαπημένο μου χαρακτηριστικό της Palm Cockatoos!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Να συμπληρώσω οτι το βίντεο του Jamie είναι απο το ντοκυμαντέρ Australia, Land of parrots
 
Κι εγώ που είχα την εντύπωση ότι ο ακριβώτερος παπαγάλος είναι ο Μακάο ο Υάκινθος..
 
παιδια μια απορια..
παλιοτερα δε θυμαμαι που και πως ειχα ακουσει οτι αυτοι οι μπλε οι μεγαλοι οι παπαγαλοι(δε θυμαμαι ονομα) απαγορευεται να πολουνται διοτι ειναι ειδος υπο εξαφανηση, δεν υσχιει;
 
παιδια γενικα ειναι πανακριβο το πετ σοπ αυτο.. Κοκατιλ 190 δολαρια και μπατζι 90... Ειναι δυνατον; Τα παλμ κοκατου κανει γυρω στα 8 χιλιαρικα ευρω... Οχι 15.000 δολαρια
 
παιδια μια απορια..
παλιοτερα δε θυμαμαι που και πως ειχα ακουσει οτι αυτοι οι μπλε οι μεγαλοι οι παπαγαλοι(δε θυμαμαι ονομα) απαγορευεται να πολουνται διοτι ειναι ειδος υπο εξαφανηση, δεν υσχιει;

Αν μιλάς για υάκινθο τότε καλά έχεις ακούσει, μιας και είναι στην CITES I και είναι είδος προς προστασία. Τώρα αν πωλούνται στο εξωτερικό είναι άλλο θέμα.

τα παλμ κοκατου κανει γυρω στα 8 χιλιαρικα ευρω... Οχι 15.000 δολαρια

15000 δολλάρια είναι 10671 ευρώ. Η τιμή του τόσο είναι, και λίγο είναι εδώ που τα λέμε για ένα τόσο σπάνιο και ιδιαίτερο πουλί. Μερικές σελίδες εκτροφέων και όχι μόνο για την τιμή παρακάτω.

breedersblend.com/hfbpricelist.html
oldworldaviaries.com/text/lewis/palm.html
bopahi.com/rare.htm
birdfarm.com/sale/palm-cockatoo-for-sale.asp
 
Back
Top