Ασθένειες Gouldian finch 8 ετών αρρωστο

ANASTASIA21

PB Member
Εγγραφή
8 Σεπ 2008
Μηνύματα
159
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα σας,

Έχω ένα gouldian αρσενικό είναι η 8η χρόνια που είναι μαζί μας(υπάρχει κ άρθρο δικό μου στο petbirds το 2009 που αναφερόμουν στην αγορά του).
Το πουλάκι την τελευταία την εβδομαδα παρουσιάζει πολύ άσχημη εικόνα...
Φουσκωμένο, δεν πετάει κ τρώει ελάχιστα. Όταν κοιμάται το βράδυ κουνιέται συνεχώς... Θα σας ανεβάσω φώτο... Δεν ανεβαίνει...
 
Αναστασία καλησπέρα, δεν μας δίνεις αρκετές πληροφορίες για να εκτιμήσουμε την κατάσταση αλλα και πάλι κανείς δεν θα μπορούσε να απαντήσει με σιγουριά. Γνώμη μου αύριο το πρωί πας με τη μία σε πτηνίατρο χωρίς δεύτερη σκέψη, αν δεν έχεις κάποιον κατα νού δές εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/ . Εδώ μονο εικασίες κάνουμε και μπορεί να χάσεις το πουλάκι οσο εμείς θα εικάζουμε και θα σου ζητάμε πληροφορίες/φωτογραφίες κλπ. Ελπίζω όλα να πάνε καλα!
 
Καλημέρα σας,
Ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες. Θα πάρω τηλ κ θα σας ενημερώσω. Στον Κ.Ακριβό παλαιότερα είχα πάει ένα καναρίνι,όπου το χαμε κόψει το ποδαράκι του (είχε γαγκρενα) από το σιδερακι στο πόδι κ μετά όμως από λίγες μερες που πέθανε το καναρίνι ☹
 
...*Έχω ένα gouldian αρσενικό είναι η 8η χρόνια που είναι μαζί μας(υπάρχει κ άρθρο δικό μου στο petbirds το 2009 που αναφερόμουν στην αγορά του).
**Το πουλάκι την τελευταία την εβδομαδα παρουσιάζει πολύ άσχημη εικόνα...
***Φουσκωμένο, δεν πετάει κ τρώει ελάχιστα.****Όταν κοιμάται το βράδυ κουνιέται συνεχώς... Θα σας ανεβάσω φώτο... Δεν ανεβαίνει...
*8+ χρονών =μεγάλο σε ηλικία πουλάκι
**μια ολόκληρη εβδομάδα έχοντας τα συγκεκριμένα ***έντονα συμπτώματα =πολύ μεγάλο διάστημα
****το ότι ''κουνιέται δείχνει'' πως έχει αναπνευστικά συμπτώματα
Το γρηγορότερο να το δει γιατρός Αναστασία... Εύχομαι περαστικά
 
Καλησπέρα σας μετα απο πολυυυ καιρο! Δυστηχως την επομενη μερα μου πεθανε το gouldian ! ☹
 
Συλλυπητήρια. Όταν θα νιώσεις καλύτερα, αν θέλεις γράψε μας όπως ζητά και ο Γιάννης παραπάνω τις συνθήκες διατροφής και διαβίωσής του. Ίσως να αποδειχτεί πολύτιμη βοήθεια στην εκτροφή αυτού του είδους.
 
Back
Top