Γενικά H Τζο (cockatiel)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Billy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Billy

PB Member
Εγγραφή
14 Απρ 2008
Μηνύματα
363
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Λοιπον παιδια σας παρουσιαζω την τζο... Ειναι το 2ο μωρο απο τα μικρα του Αγελου (αδερφη της Κιμπα) και μου το δωσε το πασχα... Την εχω απο τοτε, τωρα κοντευει να γινει 3 μηνων και ειναι φανταστικη... Τρωει πραγματικα παντα δινει φιλακαι και πλεον εχει μαθει να δινει το χερακι της... Θα προσαθησω και γι αλλα κολπα γτ πραγματικα νιωθω οτι θα ειναι αμαρτια να μην μαθει κι αλλα ενα πουλι με τοση εξοικειωση με τον ανθρωπο... Ειναι πραγματικα σαν σκυλι χα.. Τωρα θα δοκιμασουμε και το harness σιγα σιγα, δεν ξερω γιατι αλλα μου φααινεται πιο ομορφη απο τα τρια αδερφια της...χα, αγαπημενο της παιχνιδι οποιοδηποτε καλαμακι
 

Συνημμένα

  • DSC00225 (1).webp
    DSC00225 (1).webp
    33,1 KB · Προβολές: 87
  • DSC00228 (1).webp
    DSC00228 (1).webp
    24,9 KB · Προβολές: 92
  • DSC00233.webp
    DSC00233.webp
    47,5 KB · Προβολές: 81
  • DSC00235.webp
    DSC00235.webp
    51,2 KB · Προβολές: 84
  • DSC00239.webp
    DSC00239.webp
    34,8 KB · Προβολές: 80
Να την χαιρεσαι τη Τζο! Οντως ειναι παρα πολυ ομορφη και τσαχπινα. Να σου ζησει!
 
να το και το αλλο το εγγονι!
φενετε ευτυχισμενη και αυτο με υπερευχαριστει!
αυτο και της μαιρης ηλικρινα ειναι δυσκολο να τα ξεχωρισεις... Ο μονος τροπος ειναι απο της πιτσιλιες που εχει η καρμα ενω η τζο δεν εχει...
 
Να σου ζησει το μωράκι σου! Φαντάζομαι το Τζο βγαίνει απο το Τζωρτζίνα ετσι δεν είναι;:Dp

Ειναι πολύ όμορφη και αυτή! Αλλά μου θύμισες τον μυθο με την κουκουβάγια και την περδικα που η καθε μιά έβλεπε το δικό της ομορφότερο από τα άλλα!

Αγγελε μπράβο σου!
 
Πανεμορφο κι αυτο το μωρο του Αγγελου! Κι οντως φαινεται πολυ ευτυχισμενο μαζι σου! :D Μπραβο σου που περναει καλα το πουλακι! Σιγουρα μπορει να μαθει παρα πολλα κολπα, ειναι πολυ εξυπνα πουλια!
 
Να σου ζησει η κουκλα! Και ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον Αγγελο, η φροντιδα που τους παρειχε φαινεται σε ολα τα μωρα του!
 
χα παιδια το ονομα το εδωσα απο τον τζο τον αρσενικο που εχασα πριν κανα μηνα και προσφερθηκε να μου την δωσει ο αγγελος μετα... Τον αρσενικο ομως τον ειχα πει ετσι γτ ετσι λεω την κοπελα μου τζοαννα
 
Να την χαιρεσαι την Τζο σου, ειναι μια κουκλα!:DΜια χαρα τα καταφερνεις στην εκπαιδευση της!
Ξανα μπραβο Αγγελε, για την φροντιδα και το ενδιαφερον σου να δωσεις τα κοκατιλακια, σε αθρωπους που τα νοιαζονται και τ'αγαπουν
 
Να σου ζησει η Τζο! Κουκλιτσα ειναι!
Μπραβο κ στον Αγγελο! 🙂
 
Να σου ζησει... Πολυ ομορφη κι αυτη οπως ολα τα αδερφακια της.:D
 
Να σου ζήσει η Τζο! Εχει χαιρετισμους απο την Κάρμα (αδελφή της):D
 
Να χαιρεσαι την κουκλιτσα την Gio'... Εχουμε κ το ιδιο ονομα!
Ενα μεγαλο μπραβο σε σενα που την αγαπας τοσο πολυ αλλα κ στον Αγγελο που εβγαλε τοσο υγειη μωρα κ τα δινει με αγαπη εκει που ξερει πως θα ζησουν καλα!
 
Επιτέλους, τώρα ειδαμε όλα τα μέλη της οικογένειας! Πάρα πολύ όμορφη η Τζο Βασίλη! Και το όνομα της πάει πολύ! Τυχερό πουλί, τυχερή και η κοπέλα σου!
 
Back
Top