Γενικά H καινουρια μου πιγκουινα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Pigaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Pigaki

PB Member
Εγγραφή
14 Οκτ 2007
Μηνύματα
945
Πόλη
Μυτιλήνη
Σας παρουσιαζω την καινουρια μου κουκλα.
Την εχω εδω και μια εβδομαδα, αλλα ειπα να την φωτογραφισω τωρα που την εχω περιποιηθει και εχει ομορφυνει! 🙄
Καναμε μπανιο, πεντικιουρ, βαλαμε και epithol προληπτικα... Πως σας φαινεται;
Ειναι υγιης και ζωηρη αλλα πολυ αγρια ακομη
 

Συνημμένα

  • 25-07-08_1825.webp
    25-07-08_1825.webp
    7,4 KB · Προβολές: 145
Πολυ ομορφη ειναι Γεωργια! :) Να τη χαιρεσαι! :D

Της εχεις και ταιρι; Εχει και εδω στο μεγαλο πετ σοπ πιγκουινακια και φετος ητανε η πρωτη φορα που εβλεπα απο κοντα! 😀 Ειναι πανεμορφα!
 
Ευχαριστω!
Ναι, εχει ταιρι (στο αλμπουμ μου εχω φωτο του), γι'αυτον την πηρα γιατι η μαμα μου εχασε την θηλυκια του😡 και ο μικρος ειχε πεσει σε μελαγχολια! Αλλα τωρα ολα καλα και παλι, ξαναβρηκε το κεφι του
 
Τι ωραια! Αντε και καλους απογονους να πω, για οταν ερθει εκεινη η ωρα βεβαια! Η μαλλον πρωτα απο ολα να ειναι γερα! :D Πως ξεχωριζεις το φυλο τους;:)
 
:)κουκλαρα ειναι να την χεραισε την πιγκουινα σου. και εγω πριν 3 βδομαδες στο πετ σοπ που παω ειδα 1η φορα ναπωλανε πιγκουινακια και ισως να παρω ενα το φθινωπορο πραγματικα ειναι αξιολατρευτα
 
Εχει μια μυστηριώδη γοητεία και ένα βλέμμα που μαγνητίζει!:D

Να σου ζήσει και να ειναι καλότυχη! Μακάρι να σου δώσει την χαρα να ξαναγίνεις "πεθερά"! Και μην αφήνεις την μαμά σου να πλησιαζει το κλουβί!:D
 
λοιπον σε εκεινο το ποστ γραφεις {αχ παρε και εσυ να γινουμε πολλοι} με επισες και αν βρω θα παρω ενα!
 
Κουκλιτσα πραγματικη ειναι! Καλοριζικη και καλους απογονους!
ειμαι σιγουρη, πως θα εισαι μια καλη 'πεθερα'! 😛
 
καλοριζικο να σου ζησει και με πολλους απογονους...
 
Koυκλιτσα ειναι, να σου ζησει. Ποιο ειναι το ονομα της;
 
Ακομη δεν εχω σκεφτει ονομα. Πρεπει να "γνωριστουμε" λιγο πρωτα για να σκεφτω ονομα, αναλογα με τον χαρακτηρα της και τα κολπα που θα μου κανει!
Παντως δεχομαι προτασεις!:D
 
να μερικα ονοματα...

Α: Abbie, Adelle, Aiza, Alma, Alpha, Alsie, Angy, Annet, Annie, Arlet, Atma.
Β: Βalou, Bambie, bana, Bartie, Bea, Beata, Beauty, Bella, Berry, Betty, Bianca, BIBH, Bingo, Biriba, Bizou, Blankie, Bocca, Bonny, Bookie, Brenda, Brigitte
C: Candy, Celina, Celine, Che, Choco(late), Ciba, Cibie, Claire, Clode, Clodia, Coca, Cola, Cookie, Crystall
D: Daisy, Dali, Darling, Deina, Demmy, Doga, Dolly, Dukess-Δούκισσα
Ε: Eden, Emily, Emma, Evita
F: Faith, Fajita, Fisla, Floxxie, Fluffy, Foxxie, Frabbie, Frida, Friendly.
G: Gabbie, Gilda, Girl, Girlie, Golden, Goldie
Η: Heart, Honey, Hoodie
Ι: Ice, Idia, Ilaira, Illie, Ina, Indie, Iris, Irma
J: Jackie, Jeffie, Jenny, Jessie, Jey, Jinnie, Joy, Julia, Julie
Κ: Kalli, Kallista, Karie, Karmen, Katia, Keity, Kiara, kika, Kikie, Krispie, Krista, Kristie
L: Lacta, Lady, Laika, Laila, Lara, Laura, Laury, Linda, Lia, Lidie, Lika, Lila, Lilie, Liv, Lizie, Lola, Lolita, Lou, Loupa, Loupie, Luisa, Luise, Luna, Lusie
Μ: Malta, Mandy, Marcie, Marsa, Maxi, Maxy, Maya, Melita, Merilyne, Millie, milly, Milou, Mimoz, Minnie, Minny, Miss, Mocca, Molly
Ν: Nala, Naomie, Nara, Nera, New, Nicole, Oggie, Olia, Olivia, Olla, Olly, Omerta, Ortesia
P: Patie, Pegy, Pepsy, Persa, Princess
R: Rallou, Renee, Rika, Riskie, Rita, Riva, Ronine, Rose, Rosie, Roxy
S: Santa, Sasha, Scarlet, Selie, Selma, Selmie, Settie, Siba, Sila, Silvia, Silvie, Sina, Sindy, Sissie, Sivie, Sofie, Sou, Sousi, Sugar, Sugie, Suzanna, Suzie, Suzy, Sweety, Sylvia
T: Tabby, Τammy, Tara, Tati, Tatianna, Tera, Terry, Thelma, Tina, Tita, Toska, Trixie, Tsikita, Tsitsi
V: Vali, Vicky, Vinca, Violeta
W: White, Whitie, Witch
Ζ: Zaira, Zappie, Zara, Zen, Zeta, Ziko, Zilita, Zina, Zippie, Zizel, Zoulou


Α: Aίρα, Αλεξία, Αλίκη, Αναϊς, Αντέλ, Άριελ, Ασπρούλα, Αύρα
Β: Βέρα, Βιβή, Βούλα
Γ: Γλύκα
Δ: Δαλματίνα, Δάφνη
Ε: Έλλη, Έλσα, Έρικα, Ερνέστα
Ζ: Ζένια, Ζήνα, Ζιζέλ, Ζουζού, Ζωή
Η: Ήβη, Ήρα, Ηρώ, Ιόλη, Ίρμα
Κ: Κανέλα, Κάντι, Κάρλα, Κάρμελ, Κάρολ, Κλαίρη, Κλάρα, Κούκι, Κούκλα, Κύρκη
Λ: Λάρα, Λήδα, Λίζα, Λίνα, Λουλού, Λούνα, Λούπα, Λώρα
Μ: Μάγια, Μαουρέτα, Μάρθα, Μαυρουλίνα, Μάφιν, Μάχη, Μέλι, Μιλούκα, Μιμή, Μίνι, Μιρέλλα, Μίριαμ, Μίρκα, Μίτση, Μπαλαρίνα, Μπαλού, Μπάτσι, Μπέλα, Μπέμπα, Μπιάνκα, Μπιούτυ, Μπούλα, Μπουλούκα, Μπουμπού, Μπούρμα, Μυρτώ
Ν: Ναζού, Νανά, Νέλλη, Νεφέλη, Νίκη, Νταϊζη, Νταίζη, Ντίνα, Ντόλυ, Ντόνα, Ντρούνα
Π: Πεπίτα, Περλί, Πίσσα, Πούκα,
Ρ: Ραλού, Ριρή, Ριρίκα, Ροζ, Ρόζα, Ρόζυ, Ρωξάνη
Σ: Σάλυ, Σεσίλ, Σόνια, Σουσού, Σοφία, Σπίθα, Στέλλα απο το σαιτ του pet city!

Pet Champion
 
Γεωργιτσα να σου ζησει. Ειναι ομορφη. Εχω και γω ενα ζευγαρι και δεν ξερω τι να τα κανω. Μηπως τα θελεις;
 
Back
Top