Φροντίδα H καναρα μου φαινεται αδιαθετη, τι εχει;

georgoulias

PB New Member
Εγγραφή
8 Ιουν 2009
Μηνύματα
17
Πόλη
Αθήνα
σημερα η καναρα μ δν εκανε αλλο αβγο αλλα παρατηρησα πως κοιμοταν μεσα στο κλουβι κατα το μεσημερακι και το απογευμα! Τωρα την πειρα και της εριξα κατσαριδοσκονη και της εβαλα τονοτικο στο νερο της γιατι την εβλεπα αδιαθετη! Σημερα δεν την εχω δει να τρωει καθολου σπορους αλλα μονο λιγο αυγο! Επισης παρατηρησα οτι εφευγε απο τη φωλια καθοταν ο αρσενικος και εκεινη καθοταν σε ενα κλαρακι στη γωνια ακινητη! Τωρα βρισκετε παλι σε ενα κλαρακι και καθετε ακινητη και εχει κλιστα τα ματια της τη να κανω σας παρακαλω βοηθηστε με
 
Ποσα αυγα εχει κανει; Πια γεννα της ειναι αυτη;

-

Το κατσαριδοσκονη δεν πιστευω να το λεει στην κυριολεξια θελω να πιστευω.Ας μας το διευκρυνησει.Ισως ηθελε να πει ψειροσκονη
 
συγνωμη παιδια λαθος της εριξα παρασιτονοκτονο σκονη για τσιμπουρια ψειρες... Μαρκας pinex powder λεει

-

πρωτη φορα γεναει και εχει κανει 3 αθγα εχτες επρεπε να ειχε βγαλει το 4το αλλα δν... και οθτε σημερα το εβγαλε και μετα ολα αυτα που σας γραφω ποιο πανω!
 
Το πιο πιθανο να εχει και τεταρτο αυγο και δεν μπορει να γεννηση δηλ. Δυστοκια
 
Φιλε μου καλυτερα να σιγουρευτεις πρωτα. Πανε προσεκτικα και δες αν ειναι φουσκωμενη(εχοντας σχημα αυγου) στον πρωκτο της. Δεν μπορω να σε βοηθησω, παντως σιγουρεψου πρωτα!
 
Ψιλαφησε ελαφρα την κοιλια της αν ειναι σκληρη θα αισθανθεις το αυγο αν οχι δηλ. ειναι μαλακια τοτε ειναι αλλο το προβλημα και το συζηταμε. Τωρα στεκεται στον πατο του κλουβιου;
 
ο ποπος της δν εχει σχημα αυγου οπως ειχε οταν γεννησε τα αλλα τρεια! Ελπιζω να βοηθησα λιγο:/
 
η κοιλια της ειναι μαλακια παιδια... Τ θα φταιει;

-

εξω το εχς κρεμασμενο κατω απο κεραμοσκεπη
 
πεσ μας για την διατροφη της δηλ. τη τροφη την εχεις η οτι αλο τη δεινεις

-

καλα μες τον ηλιο τα εχεις
 
Οταν εκανε τα 3 αυγα τα κλωσσησε καθολου;Βρηκες ψειρες και της εριψες το φαρμακο;
 
αυγο δυναμοτικο στο νερο κοκκινες βιταμινες σπορακια αναμηχτα (κεχρι καναβουρι και τετοια)

-

τα κλωσσαγε! Εριξα φαρμακο για να μιν διμιουργηθουν ψειρες! Γτ θα ειναι επικινδυνο για τους ναιοσσους οταν γενιθουν...
 
Δεν ειναι προσωπικη η επαφη μας και οπως καταλαβαινεις για να βοηθησουμε πρεπει να ξερουμε μερικα πραγματα για την εικονα του πουλιου γιαυτο ρωταμε τοσα πολλα, ολα εχουν την σημασια τους
 
Back
Top