Αναπαραγωγή H καρδερινα μου εκανε τα πρωτα αυγα

Κατάσταση
Κλειστό.

ΑΝΤΙΝΟΟΣ

PB New Member
Εγγραφή
21 Φεβ 2016
Μηνύματα
117
Πόλη
Αθήνα
καλησπερα μετα απο πολλους μηνες βγηκε επιτυχια τα καρδερινια μου ζευγαρωθηκαν εκαναν τα πρωτα 3 αυγα εδω κι 3 μερες... αλλα ανυσηχω με τετοια ζεστη εξω θα χαλασουν τα αυγα..? εχω διαβασει πολλα ποστ οτι δεν πρεπει να μετακινουμε την κλουβα μου γιατι τα εχω μηνες εξω στο μπαλκονι μου (απο τον Απριλιο) κι δεν ξερω αμα μετακινησω θα ξεκλωσησει η καρδερινια λογο αλλαγη περιβαλλον κι θα παρατησει... Τι θα κανω τωρα με τετοια ζεστη θελω να τα βαλω μεσα κι βεβαια να αποκτησω τα πρωτα μικρα καρδερινακια! βοηθεια...
 
Φίλε μου μην τα πειράζεις καθόλου, άφησε τα εκεί που είναι. καλή επιτυχία...
Οκ εγινε μεχρι τωρα ειδα τον καιρο οποτε ερχομενη Τεταρτη θα χτυπησει 40 βαθμους... αυτο θα με προβληματιζει...
 
Οι καλοκαιρινές φωλιές... αυτά έχουν ως αρχικό αποτέλεσμα.
Εύχομαι να κυλήσουν όλα ομαλά...
Θα σου ήμουν μάλιστα ευγνώμων αν έκανες τον κόπο να απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση
Τι προέλευσης είναι το ζευγάρι;
Είναι περισσότερο από απαιτητό για τη συνέχιση της συζήτησης...
 
Τι προέλευσης είναι το ζευγάρι;

περισυ το ενα καρδερινακι (γυρω 7 ημερων) την βρηκα πεσμενη φωλια απο ενα δεντρο το ταιζα και το μεγαλωσα βεβαια μου χαρισε ενας γνωστος μια καρδερινα αρσενικο απο εκτροφειο καρδερινιων... αλλα δεν εχω ιδεα τι προέλευσης!
 
@ΑΝΤΙΝΟΟΣ θα ξαφνιαστώ αν μου πεις ότι δεν γνωρίζεις τους κανόνες του φόρουμ περι άγριων αιχμαλωτισμένων πουλιών. Εμφανέστατα το ίδιο συμβαίνει και στη δικιά σου περίπτωση. Αρχικά το καρδερινάκι που βρήκες δεν χρειαζόταν να το κρατήσεις αλλά μπορούσες να απευθυνθείς σε κάποια οργάνωση να το επανεντάξουν στη φύση. Δεύτερον η καρδερίνα που σου χάρισε ο γνωστός σου δεν είναι εκτροφής διότι οι καρδερίνες εκτροφής κοστίζουν αρκετά και δεν χαρίζονται.

Οι θέσεις μας εκφράζονται εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Παράνομο-Εμπόριο-Άγριων-πουλιών-Το-καθεστώς.22328/
https://community.petbirds.gr/threads/Επανένταξη-άγριων-πουλιών-στη-φύση.21965/
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top