Γενικά Haggie με το πέρασμα των χρόνων

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
Ακολουθούν μερικές φωτογραφίες των Haggie. Ήταν 3 ετών, στις 3 Απριλίου, 2008. Ήταν ένας χαριτωμένος μωρό!
 

Συνημμένα

  • MVC-034F.webp
    MVC-034F.webp
    34,8 KB · Προβολές: 99
  • MVC-035F.webp
    MVC-035F.webp
    35,8 KB · Προβολές: 91
  • haggie.webp
    haggie.webp
    36,6 KB · Προβολές: 112
  • IMG_3451.webp
    IMG_3451.webp
    19,5 KB · Προβολές: 113
  • IMG_3452.webp
    IMG_3452.webp
    18,6 KB · Προβολές: 113
Ακολουθούν μερικές φωτογραφίες από τις νεότερες αδελφές, Saffron. Έχει εκκολαφθεί 26 Ιανουαρίου 2006.
 

Συνημμένα

  • IMG_0179 copy.webp
    IMG_0179 copy.webp
    49,8 KB · Προβολές: 83
  • IMG_0180 copy.webp
    IMG_0180 copy.webp
    38,3 KB · Προβολές: 81
  • IMG_1051.webp
    IMG_1051.webp
    41,5 KB · Προβολές: 93
  • IMG_1055.webp
    IMG_1055.webp
    43,2 KB · Προβολές: 80
  • IMG_1123.webp
    IMG_1123.webp
    30,4 KB · Προβολές: 69
μία ακόμη φωτογραφία από τον πρώτο της πάρτι γενεθλίων.
 

Συνημμένα

  • IMG_3510.webp
    IMG_3510.webp
    26,7 KB · Προβολές: 101
αδελφός και αδελφή μαζί.

Μία φωτογραφία της Saffron από τις 13 Μαρτίου, 2006
 

Συνημμένα

  • IMG_3518.webp
    IMG_3518.webp
    32,7 KB · Προβολές: 81
  • March13crop copy.webp
    March13crop copy.webp
    15,8 KB · Προβολές: 61
να τα χαιρεσαι! Περα απο τα χρωματα τους τα οποια ειναι φανταστικα εχουν και πολυ ωραια ματια! Ολα δικιας σου εκτροφης ειναι η αγοραστα;
 
να τα χαιρεσαι! Περα απο τα χρωματα τους τα οποια ειναι φανταστικα εχουν και πολυ ωραια ματια! Ολα δικιας σου εκτροφης ειναι η αγοραστα;


ευχαριστώ!
συγνώμη για την σύγχυση. Εγώ δεν εγείρει αυτά τα δύο πουλιά εγώ. Αγόρασα Saffron απευθείας από τη γυναίκα που είχε προβάλει τους. Έχει μου έστειλε τις φωτογραφίες των μωρών. Φωτογραφιών. Saffron ήρθαν να ζήσουν μαζί μου όταν ήταν 3 μηνών. Haggie προέρχονταν από την ίδια γυναίκα, αλλά πήρα αυτόν όταν ήταν 18 μηνών.
 
Ειναι πανέμορφα παπαγαλάκια. Με φανταστικά χρώματα και τρομερά μάτια! Να τα χαίρεσαι
 
Πραγματικα πανεμορφα πουλια Jamie! :D Και με απιστευτο βλεμμα! Να τα χαιρεσαι!
 
Στην άγρια, lorikeets φάει το νέκταρ και γύρη από λουλούδια όπως επίσης και φρούτα. I ζωοτροφών μου lorikeets μια ειδική σκόνη ή νέκταρ, καθώς και τα φρούτα και τα λαχανικά. Εδώ είναι ένα βίντεο από Haggie τρώει κάποιες γλυκοπατάτες (στην πραγματικότητα ένα πακέτο βιολογική παιδικές τροφές για άτομα).

Το δεύτερο βίντεο δείχνει Dewey πόσιμο κάποια νέκταρ.


Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
πολυ ομορφοι παπαγαλοι και εχουν και τελειους χρωματισμους να τα χεραισε και να ειναι παντα καλα
 
Να σε ρωτήσω λιγο κατι...
Τι ράτσα ειναι αυτοι οι παπαγάλοι...
 
  • Like
Αντιδράσεις: jamieo
Jamie δώσε μια αγκαλιά στον Dewey το ξέρεις είναι η αδυναμία μου.
Τι παιδικές τροφές χρησιμοποιείς και πόσο ασφαλές είναι για τους παπαγάλους;
Έδινα και εγώ του Πάρη και του άρεσε πολύ, αλλά σταμάτησα γιατί δεν ήθελε να τρώει τα φρούτα του μετά.
 
Jamie δώσε μια αγκαλιά στον Dewey το ξέρεις είναι η αδυναμία μου.
Τι παιδικές τροφές χρησιμοποιείς και πόσο ασφαλές είναι για τους παπαγάλους;
Έδινα και εγώ του Πάρη και του άρεσε πολύ, αλλά σταμάτησα γιατί δεν ήθελε να τρώει τα φρούτα του μετά.


Θα το κάνουμε αυτό, Κωνσταντίνος!

Χρησιμοποιώ ένα οργανικό μάρκα παιδικών τροφών που ονομάζεται Earth's Best Earth's Best Baby Food ... I χρήση μόνο φαγητό που δεν έχει προστεθεί βιταμίνες. Στην γλυκοπατάτες, τα συστατικά που περιλαμβάνονται είναι μόνο "γλυκοπατάτες και νερό". Εξοικονομεί χρόνο μου για να χρησιμοποιήσετε αυτό αντί για το μαγείρεμα και τα λαχανικά mashing εγώ.

Νομίζω παιδικές τροφές είναι ασφαλή στη χρήση για όσο διάστημα δεν έχει συντηρητικά, πρόσθετα και μη. Η βιταμίνη C είναι ok, και βιταμίνη Ε είναι επίσης ok.
 
Λεγονται lorikeets η lories (εν. lory) και υπαρχουνε πολλα ειδη!

δες κι αυτο λιγο... 😉 https://community.petbirds.gr/threads/varied-lorikeet-psitteuteles-versicolor.5497/


Ευχαριστώ για την απάντηση στο ερώτημα αυτό!

Haggie και Saffron είναι Yellow Backed Chattering Lories, Lorius garrulus flavopaliatus και Dewey είναι μια Duyvenbode's Lory, Chalcopsitta duivenbodei. Έχω επίσης μια Mitchell's Lorikeet, Trichoglossus haematodus mitchellii. Το όνομα είναι Priscilla.

Lorikeets είναι μοναδική.

Lorikeets εμένα μου θέτουν πολλοί ευτυχία!
 
Back
Top