Γενικά Iδού ο πασάς μας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Juanito
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Juanito

PB New Member
Εγγραφή
28 Μαϊ 2009
Μηνύματα
4
Πόλη
Αθήνα
Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια!
Πολύ χαίρομαι που μπήκα στην ωραία σας παρέα

Σήμερα πήρα μερικά παιχνιδάκια για το Juanito, μια μπανιέρα και άλλα αξεσουάρ (ή αλλιώς παπαγαλοπροίκα) και του καθάρισα και το κλουβί του. Βέβαια αυτός ο αχάριστος μόνο με τον πατέρα μου ασχολιόταν κι ας παιδευότανε μια ώρα η δουλάρα να καθαρίζει και να διακοσμεί τα ανάκτορα του

Από φρούτα τρελλαίνεται για μήλο και ροδάκινο, τις μπανάνες και τα σταφύλια ούτε να τα φτύσει. Έφγε και λίγο μαρουλάκι με το ζόρι αφού του το έτριψα στη μύτη.

Έβγαλα και φωτογραφίες σήμερα, ιδού ο πασάς μας :D

29-05-09_2332.webp 29-05-09_2336.webp 29-05-09_2326.webp 29-05-09_2334.webp 29-05-09_2328.webp
 
Πανεμορφος ειναι! :D Να τον χαιρεστε!

Μονο βαλε αν θελεις τις πατηθρες του σε θεση που οταν καθεται πανω τους να μη στριμωχνει την ουρα του στα καγκελα διοτι θα την καταστρεψει αν τριβεται εκει συνεχεια. 😉
 
Κουκλάκι, πανέμορφο, εκπληκτικό ο Juanito, καμαρώνει στη βίλα, ανάμεσα στα παιχνίδια του, καθαρό και περιποιημένο! Εύχομαι να απολαμβάνετε την αγάπη, την ομορφιά, τη γλύκα, τα λογάκια και τα καμώματά του! Μπράβο Μαρία!
 
πολυ ομορφο πουλακι! Τι ειδος conure ειναι;
και μια ερωτηση... Τα καγκελα δεν ειναι λεπτα για τετοιο μεγεθος παπαγαλο;δεν μπορει να τα καταστρεψει με το ραμφος του;
 
Nα σου ζησει ειναι πολυ ομορφο το κονουρακι σου! Σιγουρα θα περασει καλα μαζι σας! Συμφωνω και εγω με τον Αγγελο. Πιστευω οτι το κλουβι θα επρεπε να ειχε πιο χοντρα καγκελα! Το ραμφος τους ειναι ισχυρο. Ριξε μια ματια για τα κλουβια εδω Κλουβιά για πουλιά, ποιο είναι το καταλληλότερο;
 
Ευχαριστούμε για τα κοπλιμέντα, αλλά και τις συμβουλές :)

Αυτό το κλουβάκι του το πήρα σαν λύση ανάγκης τη μέρα που το βρήκε ο πατέρας μου, μέχρι να μπορέσω να ψάξω για καλό, γιατί ένας πετσοπάς φόρτωσε στον πατέρα μου ένα μικρό στρογγυλό κλουβί για καναρίνι, ενώ είδε το παπαγαλάκι, λέγοντας του πως είναι μια χαρά αυτό για το μέγεθος και του το χρέωσε και 38 ευρώ 😡

Από ότι είδα στο net, greencheek conure μου φαίνεται πως είναι.

Αν ξέρετε πού να ψάξω για κλουβί στείλτε μου πμ σας παρακαλώ, έχω απελπιστεί με την ασχετοσύνη των Pet shops...
 
Back
Top