Φροντίδα IMAC Camilla κλουβί για καναρίνι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ameli
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ameli

PB New Member
Εγγραφή
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
312
Πόλη
Ιωάννινα
Καλησπέρα! Πρίν λίγο καιρό αποφάσισα να αγοράσω καινούριο και πιο ευρύχωρο κλουβί στο καναρίνι μου. Η αλήθεια είναι ότι θα προτιμούσα μια ζευγαρωστρα που είναι και φθηνή αλλά δεν έχω τόσο χώρο. Έτσι κατέληξα σε ένα κλουβί που είναι κατάλληλο για τον χώρο μου αλλά δεν ξέρω για το καναρίνι αν είναι... Έχει οριζόντια κάγκελα που αν δεν κάνω λάθος είναι κατάλληλα για παπαγάλους και οι διαστάσεις του είναι αυτές :50×30×57.Δεν έχει σχάρα δυστυχώς. Είναι κατάλληλο? Θα νιώθει άνετα και θα γυμνάζεται μέσα σε αυτό το καναρίνι? Ευχαριστώ
 
Οι διαστάσεις είναι καλές, όμως το ότι δεν έχει σχάρα είναι ένα μειονέκτημα ενός βαθμού...
 
Τελευταία επεξεργασία:
και οι διαστάσεις του είναι αυτές :50×30×57
θα προτιμούσα μια ζευγαρωστρα που είναι και φθηνή αλλά δεν έχω τόσο χώρο
Συνήθως οι ζευγαρώστρες είναι μήκους 60 εκατοστών. Η διαφορά τους από του κλουβί για το οποίο συζητάμε είναι 10 εκατοστά. Είσαι βέβαιη ότι δεν χωράει στον χώρο σου;
Κι εγώ συμφωνώ ότι κλουβί με οριζόντια κάγκελα είναι πιο κατάλληλο για παπαγάλους. Το διάκενο* του συγκεκριμένου κλουβιού όμως, ποιο είναι;
*Διάκενο είναι η απόσταση μεταξύ δύο διαδοχικών καγκέλων.
 
@ianos Αυτό δυστυχώς δεν το ξέρω και δεν το αναγράφει κιόλας. Για την ακρίβεια επειδή οι ζευγαρωστρες είναι αρκετά πλατιές ενώ αυτό είναι κυρίως σε υψος μεγάλο γι'αυτό με βολευει. Η διαβάθμιση του δωματίου όπου αποφάσισα να το βάλω δεν επιτρέπει πολυ πλατιά πράγματα( στο συγκεκριμένο σημείο όπου θα τοποθετηθεί το κλουβί ) τελικά τι προτείνετε να κάνω? Καλή συνεχεια.

* Κι όμως αυτά τα δέκα εκατοστά είναι που εμποδίζουν.
 
Back
Top