Γενικά Imping

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
Ένας φίλος μου στην Αυστραλία έχει μια πολύ μικρά conure. Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του στολισμένα φτερά πολύ άσχημα. Θα χρειαστεί πολύς χρόνος γι 'αυτόν να ξανακερδίσει την πτήση. Ο κτηνίατρος που μίλησε για τη διαδικασία αυτή. Λέγεται "Imping". Σημαίνει να αποδίδουμε τα φτερά molted παπαγάλος από την άλλη σε μια παπαγάλος του φτερά. Αυτό είναι παρόμοιο με τον τρόπο με τον άνθρωπο φορούν wig να αλλάξει τα μαλλιά τους ή για να καλύψει έως και τους ψυχρούς κεφάλι.

Τι πιστεύετε για αυτό; Ζητώ συγγνώμη για απόσπαση στην αγγλική γλώσσα. Δεν θέλησα να κάνω ένα λάθος στη μετάφραση.

Imping Feathers
 
Δεστε αυτο παιδιά.


Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.
 
Έτσι μεταφέρουν τα Love-Birds το υλικό για να το στρώσουν μέσα στη φωλια.
 
Δεστε αυτο παιδιά.


Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.

Λατρεύω να βλέπω Lovebirds κάνει αυτό. Ζητούμε να κάνει ένα "hula φούστα" φωλιάσματος να μεταφέρει υλικό. :D
 
Εδώ είναι μερικά βίντεο που δείχνει τη διαδικασία αυτή. Ο φίλος μου είχε αυτό που εκτελούνται για το πουλί χθες.
Αυτό παπαγάλος είναι ένα υβρίδιο Nanday / Sun Conure.

Διαδικασία:
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Ανάκτηση:
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Προσπαθούμε να πετούν:
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

ParrotSmile, ανήκει σ 'αυτό το πτηνό Tiki (Tara) από το άλλο φόρουμ. :D
 
Φοβερο!

Ομως αυτο νομιζω πως δεν ειναι μεταμοσχευση (transplant) απλα κολλημενα φτερα στα δικα του που ειναι κομμενα. 😉
 
Κάτι τέτοιο είχα δει σε ένα ντοκυμαντερ στην ΕΤ3 αλλά γινότανε σε γεράκια που είχαν σπάσει τα φτερά τους στο κυνήγι στη Σαουδική Αραβία σε νοσοκομείο αποκλειστικό για γεράκια.
 
Ίσως "επεκτάσεις" είναι η καλύτερη λέξη :D

Είδα ένα βίντεο στο YouTube όπου αυτή η ίδια διαδικασία αυτή πραγματοποιείται σε ένα πελαργό επίσης. Είναι μια ενδιαφέρουσα ιδέα!
 
Δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα μπορούσε να γίνει αυτό.😱

Μερικές φορές είναι εκπληκτικό το γεγονός ότι οι άνθρωποι μπορούν να σκεφτούμε ιδέες για να λύσουμε αυτά τα είδη προβλημάτων!
 
😱ωρε σεις.. Και γιατι λοιπον ολοι σκουζουν εδω μεσα να κοψουμε τα φτερακια των παπαγαλων μας; Τελικα να τα κοψουμε η να μη τα κοψουμε;
 
😱ωρε σεις.. Και γιατι λοιπον ολοι σκουζουν εδω μεσα να κοψουμε τα φτερακια των παπαγαλων μας; Τελικα να τα κοψουμε η να μη τα κοψουμε;

I κλιπ μου παπαγάλος, ώστε να είναι ασφαλή μέσα σπίτι μου. Θέλω επίσης να δοκιμάσετε και να τους εμποδίσουν να χαθεί εάν συμβεί να διαφύγουν έξω. Απόκομμα φτερά είναι μια αμφιλεγόμενη απόφαση. το πρόβλημα είναι κυρίως προσωπική επιλογή. Γνωρίζω πολλούς ανθρώπους που δεν κλιπ, αλλά το κάνω.
 
Back
Top