Γενικά indian ringneck

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης panosg
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

panosg

PB New Member
Εγγραφή
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
48
Πόλη
Μοσχάτο
Παιδια καλησπερα. Σας ειχα πει πως εχουμε εδω και ενα μηνα ενα ρινκνεκ 9 μηνων.Ακομα ομως δεν εχει εξημερωθει και φοβαται παρα πολυ😱. Το ειχαμε παρει απο πλανοδιο χωρις δαχτυλιδι στο ποδι. Δεν εχει καμια αρρωστια. Μηπως θα μπορουσατε να μου δωσετε μια συμβουλη για το πως θα εξημερωθει;Ευχαριστω!
 
Καλησπέρα Πάνο! Να σου ζήσει ο παπαγάλος! Πλανώδιος;Λοιπόν βλέπω Αθήνα οπότε είναι πολύ πιθανόν να είναι απο αυτούς που κυκλοφορούν ελεύθεροι στη χώρα μας και γι αυτό να είναι άγριος (πιασμένος)...Από την άλλη μπορεί απλά να είναι απλά ταισμένος απο τους γονείς του και όχι ταισμένος στο χέρι! Το 9 μηνών πώς το κατάλαβες; Στο είπε αυτός; Απο τη στιγμή που δεν έχει δαχτυλίδι μπορεί να σου πεί οτι θέλει! Πρόσεξες τα μάτια του; Τι χρώμα έχουν; Είναι όλομαυρα ή καστανο σκούρο; Αν δέν είναι και έχουν έναν δαχτύλιο γύρω γύρω απο το μάτι διαφορετικού χρώματος (κυρίως ΚΙΤΡΙΝΟ) τότε είναι τουλάχιστον ενός έτους! Αρσενικό ή θυληκό?
 
  • Like
Αντιδράσεις: Yasmin
Δεν το εχω ακουσει αυτο με το ματι! Γιατι εγω εχω δυο! Ενα θυληκο και ενα αρσενικο! Τ ενα εχει δαχτιλιδι στο λεμο του τα εχω 1,5 χρονο και τα πηρα 6-8μηνω ετσι ειχε πει αυτος, οταν τα πηρα δεν ειχε κανενα δεχτυλιδη και ηταν κατακοκκινη το ραμφοσ τωρα ειναι απο κατω λιγο μαυρο(μουχουν πει οτι μετα απο 1χρονο <βγαζει κοκκινο δαχτυλιδι στον λεμο του>η 1χρονου και 3 μηνες )
 
Back
Top