Ανταλλαγή Kαναρίνια σκουρόχρωμα ανταλλαγή με ανοιχτοχρωμα

sakis276

PB Member
Εγγραφή
17 Οκτ 2008
Μηνύματα
115
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Παιδια καλημερα σας. Εχω διαθεσιμα για ανταλλαγη 7 καναρινακια φετινα σκουροχρωμα. Θα ηθελα ανταλλαγη με καναρινια ανοιχτοχρωμα και με προτεραιοτητα 1 αρσενικο και 1 θυλυκο περσινα ανοιχτοχρωμα.Αν καποιος εχει αρσενικο περσινο μπορω να του δωσω και 2 καναρινακια(αν το επιθυμει φυσικα). Ειμαι απο Θεσσαλονικη. Ευχαριστω.
 
Tζουαν καλησπερα. Και κιτρινα και ασπρα μ ενδιαφερουν δεν εχω προβλημα. Δεν πειραζει που ειναι φετινα και τα δικα μου φετινα ειναι ολα.Απλα ειπα μηπως βρω 2 περσινα για να τα ζευγαρωσω με τα 2 τα δικα μου το λευκα που εχω και μου ξεμειναν χωρις ζευγαρι.Αν σ ενδιαφερει η ανταλλαγη μιλαμε μεσω pm αν θελεις για περαιτερω εξηγησεις. Ειμαι απο τον Ευοσμο.
 
Συγγνωμη ειμαι στην δουλεια κ δεν μπορω να απαντησω στο πμ που ειδα, κατι κανω λαθος! Κοντα ειμαστε θα συννενοηθουμε.
 
Tζουαν καλησπερα. Τι εγινε τελικα με την ανταλλαγη; Ενδιαφερεσε ακομα; Τα δικα μου ειναι διαθεσιμα.
 
Παιδια καλησπερα και παλι. Επανερχομαι για να πω οτι μου εχουν μεινει για ανταλλαγη 2 καναρινακια σκουροχρωμα πρασινοκιτρινα φετινα.

ΥΓ:Να επισημανω κατι.Αν εχει καποιος ασπρο η εστω ασπρο με μπαλωματα(δεν μ ενδιαφερει φυλλο) και θελει να κανουμε ανταλλαγη θα του δωσω και τα 2 τα μικρα μου τα οποια καταλαβαινω οτι ειναι αρσενικα. Το 1 ειναι 100% και το αλλο 99,9%.
 
Γεια σου Γιαννη. Οχι γενικα δεν εχω πολλα. Καποτε ειχα παρα πολλα εως υπερβολικα πολλα αλλα με ''κουρασαν'' πολυ και αποφασισα να κρατησω λιγα. Τωρα απο κει και περα αν με πιασει ξανα η ''τρελα'' και τα κανω πανω απο 100 δεν ξερω. Η κλουβα ετοιμη ειναι παντως και περιμενει.:).Βλεποντας και κανοντας. Προς το παρον ειμαι καλα ετσι. Οπως λεω παντα ''δωσε μου 2 καναρινια κι εγω θα τα κανω 102''. Γενικα εχω πολυ επιτυχια σε καναρινια σε μπατζι και lovebird. Ειπα απο περυσι να ασχοληθω με χρωματα καναρινιων.Αντε να δουμε.
 
Επανερχομαι και παλι για να επισημανω οτι για την ανταλλαγη μου εχει μεινει μονο 1 πουλακι αρσενικο.
 
Καλησπερα παιδια. Το θεμα μπορει να κλειδωσει. Η ανταλλαγη εχει γινει εκτος φορουμ. Ευχαριστω πολυ.
 
Καλησπερα παιδια. Το θεμα μπορει να κλειδωσει. Η ανταλλαγη εχει γινει εκτος φορουμ. Ευχαριστω πολυ.
Πάγια τακτική στο ΡetBird, να μην κλειδώνει καμιά αγγελία...
Θα διαβάσουν οι φίλοι πως ολοκληρώθηκε η συναλλαγή και εκεί σταματά...
 
Καλησπερα Ιωαννα. Τι κανεις; Τα πουλακια ειμαι μια χαρα εχουν ζευγαρωσει και ο ''θειος'' εχει 3 αυγα και ο ''ανηψιος'' εχει 4 αυγα.Αντε να δουμε γιατι φετος δυσκολευτικα πολυ(ματιαχτηκα). Δεν ξερω γιατι αλλα ο θειος εβγαλε μικρα και μου ψωφησανε και παω να σκασω και τον εχω βαλει με θυλυκια καταλευκη με γκρι σκουφο. Πανεμορφη! Τωρα ειναι στην δευτερη γεννα. Μεχρι στιγμης ολα πανε καλα. Το προβλημα μου ηταν στο υλικο φωλιας. Οι καναρες μου(αμα τις περιλαβω θα τις πω που εχουν και προτιμησεις) θελουν την κατσικισια τριχα αλλα απο την πλατη του κατσικιου και οχι απο την κοιλια που πουλανε ολα τα μαγαζια και δεν μπορουσα να βρω πουθενα και δεν κανανε φωλια με αυτες τις τριχες που πουλανε τα pet. Ευτυχως βρηκε ο μπαμπας μου απο καπου στο κεντρο και πηρε απο την πλατη της κατσικας. Ολοι μου λεγανε πανε σε κανενα χωριο να βρεις γιατι τωρα ολοι φερνουν την κλασικη τριχα που ειναι απο την κοιλια. Εψαξα και σε χωρια αλλα δεν βρηκα τιποτα.Αντε να δουμε τωρα. Εν αναμονη λοιπον. Τωρα θα ψαξω να βρω αλλες 4 θυλυκιες καναρες για να ζευγαρωσω τους αρσενικους που μου μεινανε και ο ενας ειναι καταλευκος.Ψαχνω να δω που θα βρω. Μακαρι. Τα δικα σου τι κανουν ειναι καλα; Τι βγηκαν εντελει; Αρσενικα η θυλυκα;
 
θηλυκα κ τα δυο, η μια εβγαλε 3 μικρα (4 αλλα το ενα το τραυματισε ο πατερας κ μας αφησε) και στην δευτερη γεννα δεν καταλαβα εγω οτι την ειχε τσιμπησει ο αρσενικος κ ενω ειχε ενσπορα αυγα δεν κλωσσαγε.η δευτερη εβγαλε ενα μικρο αφου την ειχα για σερνικο και δεν της εδσα χρονο να πυρωσει! Το λοιπον απο 5 γινανε 9! Μια χαρα! Κι απο τα λαθη μαθαμε και του χρονου γερα να ειναι θα τα παμε καλυτερα!
 
Ευα καλησπερα. Τι κανεις, εισαι καλα; ''Καιγομαι'' για θυλυκα καναρινια. Μηπως υπαρχει περιπτωση να εχεις κανενα διαθεσιμο για ανταλλαγη;Εχω ανοιξει και σχετικο ποστ με φωτο απο αυτα που ανταλλασω.Απλα αν εχεις διαθεσιμο να ΜΗΝ εχει συγγενεια με αυτα που σου ειχα δωσει στην προηγουμενη ανταλλαγη! Μακαρι να με ''σωσεις''.
 
δεν εχω δυστυχως στο απαντησα και σε μνμ.2 θυληκα που εβγελα περσι τα εδωσα στα ανηψακια μου κ εχω αρσενικα κ 2 ζευγαρια.
 
Back
Top