Ασθένειες Kαναρίνι με κόμπο στην άκρη της φτερούγας

electrical

PB New Member
Εγγραφή
1 Ιουλ 2010
Μηνύματα
86
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλημέρα σας.
Έχω ένα καναρίνι το οποίο ξαφνικά δημιούργησε έναν κόμπο στην άκρη της φτερούγας ο οποίος ο κόμβος μεγαλώνει όπως το παρακολουθώ φτερά δεν βγαίνουν σε εκείνο το σημείο τα μεγάλα της φτερούγας και το πουλί δυσκολεύεται να ανέβει στο καλάμι. Μήπως κάποιος γνωρίζει να μου μπει και να μπορεί να συμβαίνει αυτό και τι μπορεί να γίνει;
Ευχαριστώ
 
@electrical Καλημέρα. Ανέβασε φωτογραφία για να το δουν κ τα έμπειρα μέλη του φόρουμ. Ο κόμπος είναι στην άκρη που βγαίνει το φτερό; Ακούγεται για κύστη.
 
Καλημερα @electrical
Μερικα θεματα απο το site παλιοτερα με αναφορες στις κυστες φτερων και διαδικασιες. Υπαρχουν διαφορετικες προσεγγισεις . Σε καθε περιπτωση ΑΝ υφισταται κυστη. Μια καθαρη φωτο θα βοηθουσε οπως ανεφερε και η @MARY58 . Στο ενδιαμεσο μπορειτε να διαβασετε τα παρακατω





και ενα αρθρο σχετικα.

 
@electrical Καλημερα και καλη εβδομαδα. το ονομα της φωτο που ανεβασες παραπεμπει στις 21/01/2023. ισχυει? τοτε τραβηχθηκε η φωτο? ειναι στην ιδια ακριβως κατασταση (αν και δεν ειναι καθαρη φωτο) ή εχει αλλαξει 15 μερες αργοτερα?
Ευχαριστω
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
@electrical , τελικά τι σκέφτεσαι να κάνεις με την κύστη; Θα βάλεις από μόνος σου φάρμακο, θα το πας σε ειδικευμένο γιατρό να σου πει τη γνώμη του ή να την αφαιρέσει;
 
Καλησπέρα.
Τελικά από αυτά που διάβασα είναι κύστη.
Δεν ξέρω ειλικρινά τι θα κάνω.
Θα διαβάσω τις απόψεις όλων και θα αποφασίσω.
Και δεν γνωρίζω κανέναν γιατρό για να το πάω.
Κατά διαστήματα του έβαλα λίγο betatin αλλά ήταν σαν να μην το έβαλα.
Η θα παραγγείλω αυτό το φάρμακο από Ιταλία .
 
@electrical γκουγκλαρε σαντοριναιος Δημήτριος κτηνίατρος και θα σου βγάλει όλες τις πληροφορίες! Τηλέφωνο, ώρες που δουλεύει, διεύθυνση
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Back
Top