Φροντίδα Kαρδια ασβεστιου

harabudgie1

PB New Member
Εγγραφή
9 Ιουν 2015
Μηνύματα
344
Πόλη
Πάτρα
Πριν λιγο πηρα στα budgie μου μια φωλια και αφου βρηκα πηρα και μια καρδια ασβεστιου pet care donald ειναι καλη τι λετε;
 
Να προτιμας το σουπιοκοκκαλο, αν το παρεις και απο ψαραδικο ή την παραλια και το ετοιμασεις εσυ ακομα καλυτερα. Οι πετρες και οι καρδουλες δεν ειμαι σιγουρη οτι προσφερουν οσα το κοκκαλο σουπιας.
 
Να προτιμας το σουπιοκοκκαλο, αν το παρεις και απο ψαραδικο ή την παραλια και το ετοιμασεις εσυ ακομα καλυτερα. Οι πετρες και οι καρδουλες δεν ειμαι σιγουρη οτι προσφερουν οσα το κοκκαλο σουπιας.

Δηλαδη να μην τους το βαλω;
 
Αφου το πηρες τωρα βαλτο, αλλα στη θεση σου θα το αντικαθιστουσα συντομα με σουπιοκοκκαλο.
 
αμα σας πω οτι είχα στο μυαλό μου να ανοίξω θέμα : σουπιοκοκκαλο vs πέτρα ασβεστίου:D

και εγω είχα την απορία τι είναι καλύτερο (εγω προς το παρόν χρησιμοποιώ σουπιοκοκκαλο )
 
αμα σας πω οτι είχα στο μυαλό μου να ανοίξω θέμα : σουπιοκοκκαλο vs πέτρα ασβεστίου:D

και εγω είχα την απορία τι είναι καλύτερο (εγω προς το παρόν χρησιμοποιώ σουπιοκοκκαλο )

😀:D σε προλαβα
 
Η καρδια ασβεστιου δεν ξερουμε τι προσφερει απο αποψη συστατικων. Γι'αυτο προτιμαται γενικα η χρηση σουπιοκοκκαλου. Ισως η καρδια βοηθα στο να τριβουν τα ραμφη τους, οχι ομως οτι εχει την ιδια ποσοτητα ασβεστιου.
 
οκ καλύτερα σουπιοκόκκαλο :) ασε που είναι τα τζάμπα απο το ψαράδικο 😉 οσο για το ράμφος νομίζω πως μπορούν να το τρίβουν και στην σκληρή πλευρά του σουπιοκοκκαλου
 
Μπορουν να τα κανουν ολα στο κοκκαλο, απλα ειναι η αμφιβολια για τις πετρες/καρδιες.

Οσο για τα φυσικα, μη επεξεργασμενα απο ψαραδικα/παραλιες ακολουθηστε την προετοιμασια του σουπιοκοκκαλου και βαλτε το αφοβα/
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Back
Top