Γενικά Kατάλληλο ταίρι για καναρίνι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης teo24
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

teo24

PB Member
Εγγραφή
22 Νοε 2008
Μηνύματα
139
Πόλη
Νέα Ιωνία
Καλησπερα σας. Εχω ενα καναρινι που μοιαζει παρα πολυ με αχατη κιτρινο χιονε, αλλα οχι πολυ κιτρινο.Βρηκα 3 θυληκα, το ενα κιτρινο,το ενα λευκο και το αλλο κοκκινο μωσαικου και εχει και κοκκινο βραχιολη. Πιο κατα την γνωμη σας και τις γνωσεις σας θα ηταν καλυτερα να παρω;Θα μπορουσα να το βαλω με γκλοστερ; Και αν μπορειτε να μου προτεινετε καποιο μαγαζι με ποικιλια καναρινιων.:)
 
κατα την γνωμη μου ειναι καλυτερα να παρεις ενα κοινο καναρινι αφου και το δικο σου μοιαζει να ειναι κοινο η να παρεις ενα ομοιο με το δικο σου.
 
μοιαζει με αχατη ειναι αχατης; Αν ειναι μαλλον κοιτα να αγορασεις αχατη παλι.Αν οχι οτι και να παρεις το ιδιο αποτελεσμα θα εχεις παρδαλα καναρινια. Το προβλημα δεν ειναι πιο να διαλαξεις αλλα τι αποτελεσμα θελεις να εχεις. Γνωμα μου αν εχεις κοινο καναρινακι παρδαλο παρε η ενα μονοχρωμα η ενα παρδαλο στα ιδια χρωματα
 
Ειδα καποια λιστα με καναρινια και πιο πολυ εμοιαζε με αχατης. Σαν ζευγαρι θα ηθελα να ταιριαξει, δεν μ'ενδιαφερει και τοσο πως θα βγουν οι απογονοι. Το κοκκινο δαχτυλιδι τι μας λεει;
 
πρεπει να μας διαβασεις τι γραφει πανω για να σου πουν τι σημαινει.
 
το κοκκινο αν ειναι κλειστου τυπου με γραμματακια απανω σημαινει οτι εχει γεννηθει το 2006
 
Eυχαριστω πολυ. Θα το δω και θα σας πω. Στο pet shop ειπε οτι ειναι φετινο. Κανα μαγαζι μπορειτε να προτεινετε;
 
Back
Top