Αναπαραγωγή Kι απο μενα τα πρωτα μικρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Katerina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Katerina

PB Member
Εγγραφή
14 Απρ 2006
Μηνύματα
1.061
Πόλη
Θεσσαλονίκη
ετσι για να πρωτοτυπησουμε λιγο...
 

Συνημμένα

  • kotes 011.webp
    kotes 011.webp
    131,2 KB · Προβολές: 151
  • kotes 007.webp
    kotes 007.webp
    177 KB · Προβολές: 136
Πω πω να σου ζήσουν! Τι μου θύμησες τώρα! Πριν κάποια χρονιά είχα κλωσομηχανή και κάποια στιγμή είχα βγάλει 83 κοτοπουλάκια ο χαμός! Τώρα πια ότι καταφέρνουν οι κότες τις γιαγιάς μου από μόνες τους, απλά να αναφέρω πως φέτος μέσα στις τρελές χαμηλές θερμοκρασίες που έκανε εδώ στον Έβρο μια κλώσσα Δεκέμβρη μας έφερε 8 μικρά, κάπου είχε κρυφά είχε κάνει την φωλιά της.
 
Άντε, καλή συνέχεια … μου άρεσε που έβαλες το θέμα στο φόρουμ των ιθαγενών πουλιών :D
 
πηγα με τη μεθοδο της αφαιρετικης σταυροκαι εκει με εβγαλε, δεν ταιριαζε κατι αλλο περισσοτερο!
 
Κατερινακι μου να σου ζησουνε τα κοτοπουλακια σου αχ! Με θυμησες οταν μεναμε στο χωριο παλια που ειχαμε αρκετες κοτουλες και κοτοπουλακια... Παλιες καλες εποχες:D
 
πολυ ομορφα ειναι τα κοτοπουλακια σου εμενα τα κοτοπουλακια ηταν η αρχη της ψορας μου με τα καναρινια γιατι οι γονεις μου καθε Πασχα μου αγοραζαν δυο για να παιζω και θυμαμαι μια φορα που δεν μου αγορασαν ειχα σκασει στο κλαμα αλλα μετα απο δυο μερες μουρμουρας δηλαδη τους ειχα ζαλισει πηγαν και μου πηραν δυο ετσι ησυχασα.
 
Ευχαριστω πολυ, ειναι νανακια κοτοπουλακια, κανουν αυγα πιο μικρου μεγεθους αλλα ειναι νοστιμοτατα και "γεματα" και βαρια, αν φας κανενα στο δοξα πατρι, παει τελειωσες!
 
Back
Top