Φροντίδα Kλουβί για ροζέλα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης bibi
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

bibi

PB New Member
Εγγραφή
2 Ιουλ 2009
Μηνύματα
22
Πόλη
Νίκαια
Παιδιά καλησπέρα. Σας παρακαλώ πολύ, μπορείτε να μου πείτε τι κλουβί πρέπει να διαλέξω για το παπαγαλάκι μου; Εννοώ διαστάσεις, αν πρέπει να είναι μεταλλικό, τι να προσέξω...
Ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Διάβασε αυτό το άρθρο που αφορά κλουβιά για παπαγάλους και φρόντισε επίσης να έχεις πατήθρες ξύλινες σε δύο τρία διαφορετικά μεγέθη, καθώς και παιχνίδια, κατά προτίμηση δικής σου κατασκευής.
 
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το διάβασα το άρθρο. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα. Επισκέφτηκα petshop που πουλάει κλουβιά. Βρήκα κλουβί αρκετά ευρύχωρο, στις διαστάσεις που μου στείλατε. Όμως είναι βαμμένο λευκό. Ο πωλητής επέμενε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά επειδή είμαι λίγο καχύποπτη ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κίνδυνος από το γεγονός ότι είναι λευκό. Θα πρέπει δηλαδή να διαλέξω κάτι που να είναι επιχρυσωμένο ή δεν υπάρχει πρόβλημα που είναι βαμμένο λευκό;
 
να διαλέξω κάτι που να είναι επιχρυσωμένο ή δεν υπάρχει πρόβλημα που είναι βαμμένο λευκό;
Επιχρυσωμένο τι εννοείς;
Αν είναι καινούργιο και το λευκό είναι το μαμίσιο χρώμα του, είναι ειδικά και δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν είναι μεταχειρισμένο τότε ναι να είσαι καχύποπτη, γιατί οι παπαγάλοι και ειδικά οι ροζέλλες, τουλάχιστον οι δικές μου, δαγκώνουν συνέχεια τα κάγκελα.
 
Είναι μεταλλικό με χρυσό χρώμα βαμμένο ένα που είδα.
Το άσπρο είναι καινούριο έχει και τα αυτοκολλητά του πάνω. Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές στις απορίες μου!
 
Back
Top