Διατροφή KARINA STOP σε αυγοτροφή

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Liakos18
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Liakos18

PB Member
Εγγραφή
3 Φεβ 2020
Μηνύματα
667
Πόλη
Ηλεία
Καλημέρα! Θα φτιάξω μια αυγοτροφή, και θα ήθελα να χρησιμοποιήσω κάποιο πολυβιταμινούχο σκεύασμα για την διατροφική ενίσχυση της αυγοτροφής. Ψάχνοντας στο ντουλαπάκι που έχω τις τροφές των καναρινιών κ. Α, βρήκα το Karina stop. Θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω, έστω σε μικρή ποσότητα, μιας και περιέχει συστατικά για την ενίσχυση του οργανισμού?
 
...Θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω, έστω σε μικρή ποσότητα...
Δεν βρίσκω λόγο να το χρησιμοποιήσεις αλλά αν το κάνεις να βάλεις τη συνιστώμενη δόση/ποσότητα κι όχι λιγότερη.
 
Δεν βρίσκω λόγο να το χρησιμοποιήσεις
Μα για να βοηθήσω όσο μπορώ τα καναρινάκια μου, να περάσουν την πτερωρια χωρίς προβλήματα,φυσικά! 🙂
Και:
για την διατροφική ενίσχυση της αυγοτροφής.
Απλά δεν ήμουν σίγουρος αν το συγκεκριμένο προϊόν θα βοηθούσε σε αυτό, μιας και προορίζεται για άλλη χρήση. Μάλλον δεν θα το χρησιμοποιήσω.
Ευχαριστώ πολύ.
 
για να βοηθήσω όσο μπορώ τα καναρινάκια μου, να περάσουν την πτερωρια χωρίς προβλήματα
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ΝΕΚΤΟΝ-Βiotin (ή Bio), το Tabernil MUDA ή το Oropharma Muta-Vit.
 
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ ευχαριστώ πολύ, με βοηθήσατε αρκετά. Το Necton-Biotin θα ψάξω πρώτο, μιας και βλέπω ότι είναι το ποιό πολυσυζητημένο, και αν δεν το βρώ θα πάρω ένα από τα άλλα 2 που μου προτείναται.
 
Το Karina stop ενισχυμενο πολυβιταμινουχο ειναι, αν ληξει και θα το πας για πεταμα καλυτερα να το χρησημοποιησεις
Ναι, Αντώνη και εγώ έτσι το σκέφτηκα, από το να πάει τζάμπα, αφού περιέχει διαφορά για την ενίσχυση του οργανισμού, και όχι κάποια δραστική ουσία, γιατί να μην το χρησιμοποιήσω. Το θέμα είναι ότι δεν έχει αναλογίες για αυγοτροφή. Μόνο για το νερό. Ίσως να το χρησιμοποιήσω κάποια μέρα, σε μικρή ποσότητα.
Σε ευχαριστώ πολύ.
 
Back
Top