Φροντίδα Live-Cam

αλεξανδρε θελω πολυ να το δω αλλα λεει να βαλουμε κωδικο και user-name! Τι να βαλουμε εκει δεν μας ειπες...
 
ωχ τι χαζος που ειμαι... Τωρα το δα! Αλλα και παλι δεν το βαζει!:S
 
Μπράβο Αλέξανδρε, πολύ καλή ιδέα!

Θα δώσω μερικές σύντομες οδηγίες για τον τρόπο που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την κάμερα, προκειμένου να μη χρησιμοποιηθεί το συγκεκριμένο θέμα ως technical support thread.

  • Καταρχήν η κάμερα δουλεύει.
  • Ανοίξτε τον Internet Explorer (μόνο αυτός ο browser μπορεί να προβάλει την εικόνα) και γράψτε το URL στη γραμμή διευθύνσεων.
  • Θα σας ζητηθεί να δώσετε όνομα χρήστη και κωδικό πρόσβασης. Γράψτε τα στοιχεία που αναφέρθηκαν στα αντίστοιχα πεδία.
  • Αναμείνετε μερικά δευτερόλεπτα έως ότου αρχίσει να προβάλλεται η εικόνα. Υπάρχει περίπτωση να σας ζητηθεί να εγκαταστήσετε κάποια plugins για να μπορέσει να προβληθεί η εικόνα. Αν συμβεί κάτι τέτοιο εγκαταστήστε τα, είναι ασφαλή. Πρόκειται για plugins της Microsoft τα οποία απαιτούνται για την προβολή βίντεο μέσω του IE.
  • Καλή θέαση

[x]
 
Φανταστικο ειναι Αλεξανδρε! :) :D

Μπραβο σου για την ιδεα και ευχαριστουμε πολυ που το μοιραζεσαι με ολους μας!
 
Na prospatheisis ali mia fora, merikes fores an einai 2 i 3 atoma mazi meza tha gini poli arga. Distixos.
 
Ούτε εγώ τα κατάφερα☹

Μου βγαζει αυτο το μύνημα: Your client does not have permission to get URL /live/mpeg4 from this server ...☹
 
Den egrapses sosta to USER i to PASSWORD. Kai tha anoigi mono tin kamera an tha pas stous rythmisis tis kameras se blokari.
 
πλυ καλη ιδεα ΜΠΡΑΒΟ. Εχεις αυτον τον καιρο φωλιες η κανω λαθος;
 
Εγω παντως ακομα δεν το χω δει, δεν ξερω το ανοιξα και με explorer αλλα τιποτα...
 
Φώτη, θα πρέπει να έχεις εγκατεστημένο ActiveX για να μπορέσει να γίνει η εμφάνιση της εικόνας στον IE.
 
Το έχω ανακαλύψει εδώ και μερικές μέρες και μπαίνω. Κάποιες φορές και σε μένα δεν το ανοίγει αλλά μετά από κανα δυο προσπάθειες ανοίγει χωρίς πρόβλημα. Αλέξανδρε τις κλούβες που βλέπουμε τις χρησιμοποιείς για αναπαραγωγή ή γενικότερα έχεις τα πουλιά εκεί; Κάνεις αναπαραγωγή και με μικρότερες κλούβες; Παρατήρησα ότι το υλικό είναι ξύλο, έχεις παρατηρήσει προβλήματα με παράσιτα και αν ναι πως τα καταπολεμάς; Πολλές ερωτήσεις έκανα πάλι, συγχαρητήρια για το χώρο σου και για το μεράκι σου.
 
εγώ παρόλο που βάζω τους κωδικούς δεν με βάζει και μετά απο δυο τρεις φορές μου βγάζει αυτό το μήνυμα
401 Unauthorized401 Unauthorized

Your client does not have permission to get URL /live/mpeg4 from this server
 
I folies exoune portoula apo meza, kai den boroune na pane meza. Stis meza folies den exei "potiria".
Stin periodo anaparagogis, boro na xoriso tis kloubes kai ginounte 1 x 1 x 2 metro. Tora einai anoikto kai einai 3 x 1 x 2 metro kai i ali 2 x 1 x 1 metro. Apo aftes tis kloubes exo 5. Ektos afto exo 7 zefgarostres pou einai 1,20 x 0,5 x 0,5 metro. Simenei boro na balo 12 zefgaria.
Prin tin periodo anaparagogis kai meta psekaso tis kloubes kai oles tis gonies me ARDAP. Mexri stigmis den ixa problima me Parasita...xtipa ksilo.
 
Back
Top