Αναπαραγωγή Lovebird δαγκώνει μέλη της οικογένειας ενώ στην αρχή ήταν φιλικό

Soniakarakitsou

PB New Member
Εγγραφή
24 Δεκ 2019
Μηνύματα
77
καλησπέρα, εμένα ο παπαγάλος μου δεν δαγκωνει εμενα αλλα τα αλλα 3 μελη της οικογενειας μου τα δαγκωνει συνεχεια και οταν πανε να την αλλαξουν αλλα και οταν βαζουν το χερι μεσα στο κλουβι, εχει μεγαλο κλουβι ενω ειναι lovebird εχει χωρο να πεταξει. Στην αρχη ηταν φιλικη με ολους, πλεον ομως οχι. Γιατι αυτο και τι μπορω να κάνω; να σημειωσω οτι ειναι 6 μηνων
 
καλησπέρα, εμένα ο παπαγάλος μου δεν δαγκωνει εμενα αλλα τα αλλα 3 μελη της οικογενειας μου τα δαγκωνει συνεχεια και οταν πανε να την αλλαξουν αλλα και οταν βαζουν το χερι μεσα στο κλουβι, εχει μεγαλο κλουβι ενω ειναι lovebird εχει χωρο να πεταξει. Στην αρχη ηταν φιλικη με ολους, πλεον ομως οχι. Γιατι αυτο και τι μπορω να κάνω; να σημειωσω οτι ειναι 6 μηνων


Εχει επιλεξει "ταιρι" Σονια, δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα δε νομιζω να αλλαζει αυτο.
 
@Tony Forpus ωραια. μπανιο καθε ποτε μπορω; γιατι της αρεσει και το ευχαριστιεται. επισης ειναι αναγκαστικο να την κανω μονο με ψεκασμα μπανιο; δεν μπορω να την αφησω μονη της να κανει αν της γεμισω μια ειδική μπανιέρα; και οταν ανοιγω ερκοντισιον ποσους βαθμους πρεπει να εχει το δωματιο για να μην κρυωσει;
 
Μπανιο μπορεις και καθημερινα νατ ης δινεις και να επιλεγει εκεινη αν θα κανει η οχι.
Δεν ειναι αναγκαστικο να το κανεις με ψεκασμα, αν μπαινει μονη της σε μπανιερα ακομη καλυτερα!

Η θερμοκρασια (σε φυσιολογικα παντα πλαισια) δεν ειναι προβλημα, απλα να προσεχεις να μην την "χτυπαει" το ρευμα αερα του κλιματιστικου.
 
Back
Top