Γενικά Lovebird μεγαλύτερο από το υπάρχον μου

giannisvlg

PB Member
Εγγραφή
22 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.588
Πόλη
Αθήνα
Καλημερα στην ομορφη παρεα μας που πλεον υπεραγαπω.Ηθελα να σας πω κατι ευχαριστο για εμενα.Ενας φιλος μου φευγει μονιμα για γερμανια και εχει ενα αρσενικο Lovebird μαλλον.Μου ειπε οτι θα μου το χαρισει επειδη δε μπορει να το παρει μαζι του και του πα οτι δε θελω στην αρχη επειδη ειχα απωλειες και ημουν ανενδοτος.Μολις μου το εδειξε ομως αλλαξα γνωμη γιατι ειναι ενα αγγελουδι πραγματικα.Ειναι σαν αυτο στη φωτο αλλα οχι ακριβως αυτος αλλα μοιαζουν πολυ(μου το εδειξε σε βιντεοκληση οποτε δεν μπορω να το βαλω σε φωτο).Ηθελα να ρωτησω εγω γενικα δε εχω σκοπο να το βαλω με το θηλυκο μου (οπως μου χαν πει απο φωτογραφιες στο φορυμ)που πλεον πιστευω οτι ειναι θηλυκο επειδη εχει μεγαλο άνοιγμα στα κοκαλα λεκανης και πλατυ κεφαλι και γενικα δε τραγουδα σα αρσενικο απλα κραζει.Το δικο μου το χα μεγαλωσει στο χερι οποτε ειναι δεμενο μαζι μου.Αν εν τελει ερθει σπιτι μου το αρσενικο απο οτι μου πε απο το δαχτυλίδι ο φιλος μου ειναι του 18 αλλα δεν ειναι και σιγουρος δε ξερει να το ξεχωριζει.Αν απλα για παρεα το εχω στο θηλυκο μου πειραζει που ειναι μεγαλυτερο,το δικο μου ειναι 6 μηνων.Οχι στο ιδιο κλουβι για αρχη γιατι ετσι και αλλιως θα κρατησω καραντινα δε το ρισκαρω.Αν στο μελλον τα ζευγαρωσω υπαρχει προβλημα με τους χρωματισμους.Δε νομιζω να τα ζευγαρωσω γιατι το θηλυκο ειναι ταισμενο στο χερι οποτε και να το ζευγαρωσω δε θα ειναι καλη μανα οπως εχω διαβασει οποτε τα ξεχναμε αυτα.Οποτε περιμενω να το δεχτω θελω να μεγαλωνει η οικογενεια.

Υ.Γ(Δε ξερω πως δε μου λενε οχι οι γονεις μου και δε με πετανε απο το σπιτι αληθεια απορω😂)

Αρσενικο που επροκειτο να μου χαρισουν(παρομοιο) 2 χρονων μαλλον
13b525d671277dc804059fbd456d6bba.jpg

θηλυκο που εχω 6 μηνων
Screenshot_20201130-112427_Photos.jpg
 
Η διαφορά ηλικίας δεν παίζει ρόλο στην δημιουργία ενός ζευγαριού. Με μεθοδική γνωριμία δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις πρόβλημα.
Όσο αφορά την αναπαραγωγή, όχι δεν υπάρχει πρόβλημα σχετικά με τα χρώματα που αναφέρεις.
Με το καλό να το δεχτείς.
 
@Γιαννης17 Ωραια τελεια.Ναι η γνωριμια θα γινει σταδικα.Την καραντινα μονο για την γνωριμια θα την κρατησω γιατι δε νομιζω να εχει κατι και μετα απο 30 μερες θα τα βαλω στο ιδιο κλουβι με χωρισμα και καπως ετσι θα γινει η εξελιξη της γνωριμιας του.Ελπιζω να τα βρουν!
 
Παιδια επειδη αυτο που σας ελεγα για κατι πρωσοπικους λογους δεν μου εκατσε(πονεμενη ιστορια😂).Θελω να μου προτεινετε καναν εκτροφέα lovebird.Ευχαριστω εκ το προτερων
 
@christina07 Ηταν οντως αλλα αν πως την ιστορια θα γελασετε.Αλλα ενταξει αφου τωρα το ειπα δε θα το αφησω ετσι θα παρω αρσενικο
[automerge]1607017637[/automerge]
Να ρωτησω αυτο εδω το εχουν μελη το PB;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτο που επροκειτο να παρω ειναι το μωρο και μου πε ο εκτροφέας θα γινει καπως ετσι.Αρσενικο μου ειπε αλλα θελω να τον ρωτησω και πως το καταλαβε απο τοσο μικρο.Παντως ειναι κουκλι!Δειτο το:received_177341404052331.jpegreceived_378815100059984.jpeg
Υ.Γ.Θα το παρω οταν απογαλακτιστει!
 
Αυτό που σκοπεύεις να πάρεις είναι "συμβατό" με το δικό σου; Ανήκουν δλδ στο ίδιο υποείδος;

Την ιστορία δεν θα μας την πεις τελικά;
αν πως την ιστορια θα γελασετε.
 
Χαχαχαχαχα την σκεφτομαι και γελαω.Ναι ιδιο ειδος ειναι εβαλα φωτογραφιας και πανω!Λοιπον η ιστορια ηταν οτι θα μου το εδινε ενας μου επειδη φευγανε για Γερμανία μονιμα και δε μπορουσε να το παρει, αλλα η γιαγια του που δε ζουσαν καν μαζι αρχισε να ουρλιαζει και να λεει εσεις φυγετε δε με ενδιαφερει•Τον παπαγαλο θα τον αφησετε ομως εδω και δεν ηταν καν δικος της! 😂Και δε μπορουσαν να της χαλασουν χατηρι επειδη ηταν μονη της και ξερανε οτι ηθελε παρεα.Καλα εξηγηθηκε η γιαγια😂.Μιλαγα με το φιλο και την ακουσα να ουρλιαζει και ειχα μεινει καγκελο πραγματικα
 
Back
Top