Γενικά Lovebird baby, έκανα καλα που το χώρισα απο τη μητέρα του;

steliosgeo

PB New Member
Εγγραφή
21 Σεπ 2008
Μηνύματα
45
Πόλη
Περιστέρι
εχω να μικρο love bird ειναι περιπου 25 ημερων και το χωρισα απο την μανα και εβαλα το αρσενικο εκανα λαθος που τα χωρισα;
 
Άρα το μικρούλι το έχεις μόνο του. Έχει ανεξαρτητοποιηθεί απο τη μαμά του; Τρώει μόνο του ή το ταίζεις εσυ με σύριγγα;
 
Αυτό δεν είναι αρκετό! Απο τις ταίστρες τρώει; Πρέπει το μικρούλι να έχει αρχίσει να τρώει μόνο του κανονικά για να το πάρεις απο τη μαμά του. Τώρα αν εσυ θες να το εξημερώσεις θα πρέπει να το ταίζεις κρέμα με σύριγγα
 
Απο την ταιστρα τρωει; Το εχεις δει να πηγαινει και να τρωει; Εαν τρωει κανονικα τοτε ολα καλα! Σιγα σιγα να αρχισεις να του δινεις και φρουτα και λαχανικα!
 
Δεν βλέπεις σποράκια φαγωμένα κάτω στο κλουβάκι του; Αν δεν είσαι σίγουρος και αν δεν έχεις ξαναμεγαλώσει μωρό καλύτερα βάλτο μαζί με τη μαμά του πάλι. Μην πεθάνει το πουλάκι απο ασιτία είναι κρίμα
 
αμα δεν τρωει μπορω να του δωσω με συριγγα κατι αλλο εκτος απο την ειδικη κρεμα π.χ. μηλο στο mixer
 
αμα δεν τρωει μπορω να του δωσω με συριγγα κατι αλλο εκτος απο την ειδικη κρεμα π.χ. μηλο στο mixer
Κατά τη γνώμη μου όχι. Το μήλο δεν έχει τα ιχνοστοιχεία, τις βιταμίνες και όλα τα υπόλοιπα που έχει η κρέμα. Και κάτι άλλο, έχεις ξαναταίσει με σύριγγα;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Δεν θα ζησει μονο με μηλο στο μιξερ. Η θα παρεις φορμουλα η εγω θα ελεγα να το βαλεις πισω αν δεν θελεις να μπεις σε αυτη την διαδικασια! 😉 Γιατι το πηρες απο τη μαμα του; Τον αρσενικο γιατι τον ειχες βγαλει απο το κλουβι; Το πειραζε; Συγνωμη αν τα εχεις αναφερει αυτα σε καποιο αλλο θεμα αλλα δεν θυμαμαι!
 
Φίλε μου επειδή καταλαβαίνω ότι δεν έχεις την εμπειρία, και αυτό δεν είναι κακό, βάλε το μικρούλη πάλι με τη μαμά του. Αν θες να το εξημερώσεις προσπάθησε κάθε μέρα να το βγάζεις απο το κλουβάκι, να το χαιδεύεις, να του μιλάς γλυκά. Αλλά να είναι με τη μαμά του μέχρι να ανεξαρτητοποηθεί.
 
Back
Top