Διατροφή Lovebirds δεν πλησιαζουν σε αυγο και φρουτα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης seva
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

seva

PB New Member
Εγγραφή
9 Οκτ 2009
Μηνύματα
1
Πόλη
Ρόδος
καλησπερα παιδια, ειναι το πρωτο μου post σε αυτο το φορουμ. εχω ενα ζευγαρι Lovebirds τα οποια ηταν σε αλλο σπιτι για 2 χρονια περιπου και εδω και 2 βδομαδες τα εχω εγω. το προβλημα που εχω ειναι οτι τους δινω αυγο και φρουτα αλλα δεν τα πλησιαζουν σχεδον καθολου. εχω δοκιμασει να τους τα δωσω σκετα αλλα και σε κομματακια ανακατεμενα με μια τροφη- βιταμινη μου την ειπαν στο πετ- για την οποια τρελαινονται αλλα τζιφος. τι λετε να φταιει και τι να δοκιμασω;θελω να τους δινω διαφορα πραγματα να δυναμωσουν ετσι ωστε να μπορεσουν να μου κανουν και κανενα αυγουλακι!
 
Δεσ αυτο το λινκ σχετικα με τα φρουτα https://community.petbirds.gr/threads/Τα-lovebirds-μου-τρώνε-επιτέλους-φρούτα.9757/

Εμενα ακομα δεν επιασε, δε το εκανα και πολυ συστηματικα βεβαια αλλα οποτε το εκανα το σκασμενο διαλεγε τα σπορακια, τα πετουσε στο πατωμα και τα ετρωγε απο κει!
το μυστικο ειναι να μην απογοητευεσαι και να συνεχισεισ να προσπαθεισ!βαζε καθε μερα και καποια στιγμη θα δοκιμασουν.. Εγω τωρα τα φρουτακια και τα λαχανικα τα κρεμαω σαν παιχνιδακι απο κλωστεσ κτλ και τα παιζουν που και που. Προσ το παρον απλα τα σκουντανε αλλα ελπιαω πωσ μια μερα θα τα δαγκωσουν κιολασ! Χιχι.. Και να θυμασαι να τ αφαιρεισ στισ 4ωρεσ ε;!
για το αυγο κανε το ιδιο.ριξε παλι σπορακια να τα δελεασεισ και κανε υπομονη:)
 
Back
Top