Αναπαραγωγή lovebirds διαφορετικη ρατσα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

billdere

PB Member
Εγγραφή
6 Απρ 2014
Μηνύματα
1.623
Πόλη
Άγιοι Ανάργυροι
εχω ενα αρσενικο μαυρη μασκα κ ενα θηλυκο Peacfaced
δεν ξερω αν θα βγουνε υβριδια η μεταλλαξη
το θηλυκο το πηρα απο ζευγαρι
πρωταρια ειναι ομως και τα 2
αλλα το θηλυκο ειναι ακομα αλλου φαινεται.. Το αρσενικο ομως την κυνηγαει
θα τα βρουνε;
 
το αρσενικο ομως την κυνηγαει θα τα βρουνε;
Αυτή είναι μια ερώτηση που δεν μπορούν να απαντήσουν με σιγουριά ούτε για τις δικές τους σχέσεις οι άνθρωποι. Κάνε ότι απαιτεί η προετοιμασία για την αναπαραγωγή των πουλιών αυτού του είδους και ότι είναι να γίνει θα γίνει.
 
θα συμφωνησω και εγω αν πραγματικα καταφερουν να ζευγαρωσουν αφου κανεις την σωστη προετοιμασια οι απογονει θα ειναι στειρα πουλακια ομως προσεξε λιγο το οτι την κινηγαει μηπως τσιμπιωνται;
 
καλημερα σε ολου ςκ ευχαριστω για τις απαντησεις σας!
οχι δεν τσιμπιουνται καθολου, καθονται μαζι αλλα δεν εχει ουτε φιλακια ουτε τιποτα.. Μπαινουν μαζι στην φωλια κ καθονται αλλα δεν ξερω τι κανουν..
προς το παρων τους εχω βιταμινη με φρουτα, φουλ φαγητο.. Θα πρεπει να βαλω κατι αλλο;
 
Χόρτα δεν βλέπω να έγραψες εκτός και αν τα εννοείς μαζί με τα φρούτα. Αυγό ή αυγοτροφή δίνεις; Σουπιοκόκκαλο επίσης απαραιτήτως.Βιταμίνη τι εννοείς;
 
εχω σουπιοκοκκαλο κ αυγοτροφη γιατι το αυγο δεν το τρωνε
συμπληρωματικηγ διατροφη με φρουτα ειναι η βιταμινη
 
Αν μπορείς δώσε μου μάρκες για τις διάφορες τροφές και συμπληρώματα που χρησιμοποιείς και επίσης γράψε πιο αναλυτικά την διατροφή του πουλιού, για να μπορέσουμε να σου πούμε γνώμες.
 
το φαγητο που τους δινω ειναι πλουσιο σε διαφορα μεσα
τωρα δεν τα ξερω ονομαστηκα ολα αυτ απου εχει αλλα απο την απλη δεν εχει καμια σχεση, ειναι χυμα ομως
δλδ δεν παιρνω καποια επωνυμια. Η αυγοτροφη ειναι η premium της KING κ η βιταμινη με τα φρουτα ειναι της versele-laga
 
στο άλλο θέμα που έχεις ανοίξει σου έγραψα αναλυτικά τι πρέπει να περιλαμβάνει η διατροφή του.
 
εμενα προσωποκα μου εχει τυχει τετοιο στειρο πουλακι τωρα οι πιθανοτητες ποσες ειναι και αν υπαρχουν εξερεσεις δεν γνωριζω.
 
Back
Top