Αναπαραγωγή Lovebirds κάθονται στη φωλιά πολλές μέρες χωρίς να έχουν κανει αυγό

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Panaras
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Panaras

PB New Member
Εγγραφή
21 Σεπ 2019
Μηνύματα
4
Καλησπέρα στην ομάδα είμαι νέο μέλος!Έχω 2 love birds τα όποια είναι κοντά στα 2 χρόνων και το θηλυκό άρχισε να κάνει περίεργα πράγματα να μην ανεβαίνει στα ξυλάκια και να τρώει το χαρτί από κάτω, κατάλαβα ότι πάμε για αναπαραγωγη. Εχω βάλει την φωλιά εδώ και 2 εβδομάδες μπήκαν μέσα αμέσως και κάθονται εκεί και τα δύο μόνιμα χωρίς να έχουν κάνει αυγό! Τι να κάνω να τους την πάρω την φωλιά η να την αφήσω;
 
Οι παπαγάλοι δεν αναπαράγονται απλά και μόνο με την παρουσία φωλιάς. Καταρχήν έχεις κάνει τεστ DNA να ξέρεις τι φύλου είναι; Τα έχεις δει να ζευγαρώνουν; Διατροφική προετοιμασία έκανες; Ασβέστιο προσφέρεις; Σε τι χώρο τα έχεις, τι συνθήκες φωτός και τι θερμοκρασία;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Οι παπαγάλοι δεν αναπαράγονται απλά και μόνο την παρουσία φωλιάς. Καταρχήν έχεις κάνει τεστ DNA να ξέρεις τι φύλου είναι; Τα έχεις δει να ζευγαρώνουν; Διατροφική προετοιμασία έκανες; Ασβέστιο προσφέρεις; Σε τι χώρο τα έχεις, τι συνθήκες φωτός και τι θερμοκρασία;
[automerge]1569171396[/automerge]
Καλησπέρα είναι 100 % αρσενικό με θηλυκό τώρα για αναπαραγωγή δεν έχω δει κάτι συγκεκριμένο και συμπληρώματα δεν έχω δώσει μόνο τροφή και φρούτα
 
Τα αγόρασα από άτομο που τα έχει βάλει να κάνουν αυγά ξανά και έχουν κάνει

Και 2 θηλυκά μαζί μπορούν να κάνουν αυγά, είτε η μία είτε και οι δύο.

Δεν μου είπες όμως σχετικά με αυτά
Διατροφική προετοιμασία έκανες; Ασβέστιο προσφέρεις; Σε τι χώρο τα έχεις, τι συνθήκες φωτός και τι θερμοκρασία;
 
Στο παρελθόν Αυτά τα lovebirds έχουμε κάνει αυγά γόνιμα που βγήκαν πουλάκια δεν είναι 2 θηλυκά

E πέστο, με το τσιγκέλι στα βγάζω. 😁 Πρέπει να κάνεις διατροφική προετοιμασία πλούσια σε λαχανικά, λιγότερα φρούτα κι αυγό βραστό ή αυγοτροφή.
 
Back
Top