Γενικά Lovebirds δεν μπορώ να καταλάβω το φύλο τους

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Tailou
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Tailou

PB New Member
Εγγραφή
20 Σεπ 2020
Μηνύματα
16
Πόλη
Αθήνα
γεια χαρα εχω δυο lovebirds για τα οποια εχω διαβασει αρκετα..Εχω απλα ενα θεμα δεν μπορω να καταλαβω το φυλο τους παρ ολες τισ ψηλαφησεις που εχω κανει..
 
@Tailou ειναι πολύ δύσκολο και πρέπει να έχεις μεγάλη εμπειρία νομίζω για να καταλάβεις το φύλλο.. ποσο ειναι ?
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tailou
το ενα δεν ξερω ηλικια γιατι το βρηκα ελευθερο δεν το αγορασα οταν το πηγα σε petshop μου λενε οτι ειναι θυληκο και οταν αγορασα ενα ακομα μου πε αρσενικο απλα δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη στο συγκεκριμενο pet shop
[automerge]1600615903[/automerge]
τα χω σιγουρα πανω απο χρονο
 
Σίγουρος για τα lovebirds θα εισαι μόνο με τεστ DNA κοστίζει στα 25 ευρώ και για τα δύο.. θα σου πούνε καλύτερα άτομα που ξέρουν πιο πολύ.. και εγω lovebirds εχω και μου έκαναν το πρώτο αυγο πριν 5 μερες χωρίς να το περιμένω..
 
Το θεμα που εχω ειναι οτι απο χθες καβαλιουνται ανα μεταξυ τους.υπαρχει περιπτωση βνα δειχνει το θυληκο στο αρσενικο πως γινεται?
υπαρχει περιπτωση να ειναι δυο αρσενικα?εχω και βιντεο να το ανεβασω?
 
Οππτε θελει και λιγο υπομονή.. εαν ξερεις να διαβάζεις και συμπεριφορές..πχ εαν εχεις 2 θυληκα και υπάρχει φωλια στο κλουβί γίνονται επιθετικά
[automerge]1600616449[/automerge]
Κοιτα εαν εχεις φωλια περίμενε 10 μερες να δεις γιατι τοσο νομίζω ειναι για να γίνει το πρώτο αυγο από την αναπαραγωγή.. εαν δεν δεις κάτι καλύτερα κανε το τεστ πιο μετα.. μεσα τα εχεις η εξω;
 
τωρα κυριως μεσα ανεβαζω και το βιντεο

σορυ δεν μπορω να το ανεβασω μου λεει ειναι πολυ μεγαλο..
 

Συνημμένα

  • Untitled.webp
    Untitled.webp
    17 KB · Προβολές: 16
  • Untitled2.webp
    Untitled2.webp
    22,2 KB · Προβολές: 16
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Δεν χρειάζεται να ανοίγεις διαφορετικά θέματα με το ίδιο ερώτημα. Οι απαντήσεις θα συνεχίσουν στο άλλο σου θέμα https://community.petbirds.gr/threads/Είναι-τα-lovebirds-μου-gay.39659/#post-2452129. Αν θέλεις να μας παρουσιάσεις τον εαυτό σου, άνοιξε ένα νέο θέμα στην ενότητα Νέο Μέλος διότι αυτό εδώ ξέφυγε θεματικά.

Καλώς ήρθες. 🙂
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
Back
Top