Γενικά Mεταφορά lovebirds σε άλλη πόλη με το αμάξι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mariah
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mariah

PB Member
Εγγραφή
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.011
Πόλη
Περιστέρι
Παιδια καλημερα! Θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με το θεμα. Μεθαυριο φευγω για τα πατρια εδαφη για διακοπες. Θα λειψω 15 μερες περιπου. Θα παρω μαζι μου τα Lovebirds επειδη δεν εχω κανεναν να τα αφησω(αλλα και αυτους που εχω δεν τους εμπιστευομαι για τη φροντιδα). Σας παρακαλω θα ηθελα να μου πειτε βημα-βημα τι να προσεξω κατα τη μεταφορα με το αμαξι(πχ. Νερο,τροφη.σκεπασμα πουλιων...)ωστε να μην στρεσαριστουν τοσο πολυ. Θελω να τονισω οτι το ταξιδι ειναι 4 ωρες.

ΥΓ. Ανοιγω μια μικρη παρενθεση εδω(Θα μου λειψετε ολοι σας αυτες τις μερες επειδη μαλλον δε θα εχω υπολογιστη.Αν τα καταφερω να μπαινω απο internet cafe). Καλες γιορτες σε ολους και χρονια πολλα!
 
Δεν είναι και τίποτα δύσκολο, απλά να τα έχεις στο κλουβάκι τους με λίγο φαγητό και νερό και να τους βάλεις κάτι από πάνω για να μην στρεσαριστούν. :)
 
Το νερακι δε θα πεφτει απο το κουνημα στο αμαξι;
Οσον αφορα τα παιχνιδια, να τα βγαλω για να μην κουνιουνται περα δωθε για να μη χτυπησουν;
 
Δοχειάκι είναι ε; Τώρα τι να πω, ας το έχεις μέχρι τη μέση... Αν και δεν θα φάνε από την τρομάρα τους.
Αν θες κάνε καμιά στάση που και που... Μπας φάνε κάτι. Αλλά και να μην κάνεις δεν πειράζει... λίγες είναι οι ώρες!

Αν είναι μικρά τα παιχνίδια σε μέγεθος δεν χρειάζεται να τα βγάλεις...
 
Ενα φωτεινό ύφασμα και εννοω να περναει το φως ωστε να βλεπουν τα πουλια ειναι καταλληλο για να τα σκεπασεις στη μεταφορα. Το νερακι θα χυθει και λιγο απο την ποτιστρα αλλα δεν πειραζει, δεν γινεται κι αλλιως. Θα τα καθαρισεις μολις φτασετε. Τα παιχνιδια αν ειναι αρκετα κια κουνιουνται πολυ οπως ειπες ισως θα ηταν καλυτερα να τα βγαλεις. Αν ειναι σε σημεια που δεν θα τα ενοχλουν τοτε μην τα ανησυχησεις. 🙂
 
Η ποτιστρα που εχω ειναι η κλασικη. Θα βγαλω το ενα παιχνιδι που ειναι μεγαλουτσικο. Και νερακι δε θα βαλω μεχρι πανω. Πιστευω οτι θα'μαι ενταξει! Εννοειται οτι θα κανω και στασεις να τα βλεπω.
Ευχαριστω πολυ παιδια.
 
Back
Top