Medivet - Κτηνιατρείο Μικρών και Μεγάλων Ζώων

Το Medivet είναι Κτηνιατρείο Μικρών και Μεγάλων Ζώων, με ιατρούς τους Δανίκα Στεφανία - Τσιάρα Αλεξάνδρα και έδρα τα Τρίκαλα.

Medivet στα Τρίκαλα​

Παρεχόμενες υπηρεσίες υγείας - φροντίδας
  • Χειρουργική
  • Εξετάσεις
  • Υπέρηχος
  • Φάρμακα
  • Ιατρική Εξωτικών Ειδών
  • Κουνέλια
  • Βραχύβια
  • Νοσηλεία
  • Φιλοξενία
  • Κουρέματα
  • Επείγοντα
  • Εκπαίδευση
  • Τροφές

Επικοινωνία​

Τηλ.: 2431100319
Κιν.: 6974630688
Κιν.: 6981150306
Κιν.: 6973642450
email: [email protected]
FB: Medivet - Κτηνιατρείο Μικρών & Μεγάλων Ζώων

Προτείνετε τον κτηνίατρό σας
Πτηνίατροι, Ειδικευμένοι στα Πτηνά Κτηνίατροι
 

Συνημμένα

  • Medivet.webp
    Medivet.webp
    40,3 KB · Προβολές: 0
Επισκέφτηκα το συγκεκριμένο κτηνιατρείο για το κόψιμο νυχιών του καναρινιού μου. Δεν μπορώ να πω πως η γιατρος ήξερε τι έκανε. Το έπιασε πολύ δύσκολα με κίνδυνο να το τραυματίσει, με μια πετσέτα και χωρίς να του κρατάει σωστά τα πόδια. Στην αρχή πήρε να τα κόψει με το κοπτάκι για τα νύχια των σκύλων και την διόρθωσε η άλλη γιατρός. Τα έκοψε πολύ κοντά στα αγγεία. Αμέσως μετά τα αγγεία δηλ. Το πουλάκι καθόταν για ώρες στο κλαδάκι και δεν μπορούσε να κλείσει το ένα ποδαράκι. Τουλάχιστον δεν μου πήρε χρήματα. Πρόσεξα επίσης πως ειχε για πώληση τη γνωστή χύμα «κόκκινη βιταμίνη» Άλλο ένα μείον! Δεν θα το πρότεινα για πτηνά.
 
Επισκέφτηκα το συγκεκριμένο κτηνιατρείο για το κόψιμο νυχιών του καναρινιού μου. Δεν μπορώ να πω πως η γιατρος ήξερε τι έκανε. Το έπιασε πολύ δύσκολα με κίνδυνο να το τραυματίσει, με μια πετσέτα και χωρίς να του κρατάει σωστά τα πόδια. Στην αρχή πήρε να τα κόψει με το κοπτάκι για τα νύχια των σκύλων και την διόρθωσε η άλλη γιατρός. Τα έκοψε πολύ κοντά στα αγγεία. Αμέσως μετά τα αγγεία δηλ. Το πουλάκι καθόταν για ώρες στο κλαδάκι και δεν μπορούσε να κλείσει το ένα ποδαράκι. Τουλάχιστον δεν μου πήρε χρήματα. Πρόσεξα επίσης πως ειχε για πώληση τη γνωστή χύμα «κόκκινη βιταμίνη» Άλλο ένα μείον! Δεν θα το πρότεινα για πτηνά.
Μετά από εκείνη την επίσκεψη το καλοκαίρι έκανα το μεγάλο λάθος και ξαναπήγα το καναρίνι μου στην ίδια κτηνίατρο για να εξετάσει μια κύστη φτερού. Αν υπήρχε κάποιος άλλος κτηνίατρος που εξετάζει καναρίνια δεν θα ξαναπηγαινα στη συγκεκριμένη κτηνίατρο. Πήγα μόνο να το εξετάσει για να δω σε τι κατάσταση είναι η κύστη και τι πρέπει να κάνω επειδή μονη φοβόμουν να το πιάσω μην το τραυματίσω. Με την προϋπόθεση να το εξετάσει η άλλη κτηνίατρος που μου είπε πως ξέρει να εξετάζει καναρίνια. Όμως πάλι και αυτή το έπιασε με την πετσέτα (δυστυχως εγώ δεν ήμουν εκεί ήταν ο σύζυγος μου, αν ήμουν εγώ θα το επαιρνα την ίδια στιγμή και θα έφευγα) με αποτέλεσμα να του τραυματίσει σοβαρά την φτερούγα και να του δημιουργήσει ένα τόσο σοβαρό πρόβλημα. Εκτός από αυτό έκανε λάθος διάγνωση και του είπε πως η φτερούγα έσπασε. Επίσης προσπάθησε να αποφύγει την ευθύνη της και ρωτησε μήπως ήταν ήδη ραγισμένο ενώ το πουλάκι πετούσε κανονικά! Πιστεύω πως σε αυτό το κτηνιατρείο δεν θα πρέπει να εξετάζονται καναρίνια γιατί καμία από τις δυο γιατρούς δεν έχει ιδεα από αυτό το είδος!
Νέα αξιολόγηση 0 κακό.
 
Back
Top