Φροντίδα Mini gallop ποιο απ τα παρακατω κλουβια θα επιλεγατε;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης stzark
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

stzark

PB Member
Εγγραφή
30 Αυγ 2007
Μηνύματα
183
Πόλη
Περιστέρι
Επεσε στα χερια μου μια παλια ντουλαπα με σιδερενιο σκελετο και σκεφτηκα να κανω αλλο ενα κλουβι. Το καλο μ αυτη τη ντουλαπα ειναι οτι ειναι ας πουμε πολυμορφικη :) Θα δειτε φωτογραφιες και θα καταλαβετε τι εννοω.

Αν ησασταν στη θεση μου πιο απ τα παρακατω κλουβια θα επιλεγατε;

Νο 1
Νο 2
Νο 3

(εχω και αυτη στη κατοχη μου https://community.petbirds.gr/threads/Κλουβιά-με-ντέξιον.785/ )
 

Συνημμένα

  • IMG_0011.webp
    IMG_0011.webp
    25 KB · Προβολές: 311
  • IMG_0012-2.webp
    IMG_0012-2.webp
    18,7 KB · Προβολές: 294
  • IMG_0013.webp
    IMG_0013.webp
    14,6 KB · Προβολές: 270
Πρώτον εξαρτάται από το χώρο που έχεις και δεύτερο από τα πουλιά που θα βάλεις, αν μιλάμε για καναρίνια ή καρδερίνες θα πρότεινα τη νούμερο 2.
 
Και εγω την Νο 2 θα προτιμουσα. Πιστευω οτι ειναι καλυτερα για πουλια(καναρινια-καρδερινες. Κ.λ. Π)να ειναι μεγαλυτερο το μηκος.
 
Εγω θα προτιμουσα το νο 3, ειμαι αναποδη, αλλα νομιζω εξοικονομεις χωρο στο σπιτι και για τα πουλια ομως το πλατος καλο μου φαινεται🙄
 
Κι εγώ την δύο γιατί έχει πιο πολύ χώρο για να πετάνε και να γυμνάζονται τα πουλιά σου.:)
 
Κι εγω την 2 επιλεγω αλλα αν δεν εχεισ χωρο και η 1 ειναι καλη...
 
Το σχήμα του Νο 2 είναι το καλύτερο, αν μπορείς να το τοποθετήσεις σε κάποιο ύψος.Αν πρόκειται να πατάει στο πάτωμα υποχρεωτικά,
τότε το Νο 3!
 
Και εγω την 2η θα προτιμουσα, βεβαια ειμαι λιγο περιορισμενος με το χωρο, αν τα καταφερω θα την κατασκευασω αλλιως μαλλον με βλεπω για την 1η.
 
Το 2 γιατί είναι μακρόστενο και είναι πιο κατάλληλο για καναρίνια(Είδατε που κάνω προόδους μέσα στο φόρουμ;)
 
και εγω την 2 θα σου ελεγα απο την αποψη οτι μπορουν να πετανε σε σχεση με της αλλες δυο!
 
καλησπερα
θα επελεγα την πρωτη γιατι ειναι πιο ανετη για πεταγμα πουλιου
 
Back
Top