Συζήτηση Προϊόντος Murol Bird Comed

PetBirds

Official account
Εγγραφή
27 Απρ 2006
Μηνύματα
2.735
Γενική συζήτηση, ερωτήσεις και αξιολογήσεις σχετικά με τα διατροφικό συμπλήρωμα για την πτερόρροια Murol Bird της Comed και τη χρήση του στα πτηνά.

Διατροφικό συμπλήρωμα πτερόρροιας Murol Bird Comed​

⭐ Αξιολογήστε το Murol ⭐
 
Θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει στην πράξη καλύτερη ροή στο δέρμα και στους θύλακες; καλύτερη ανάπτυξη φτερών, πιο γρήγορη ανάπτυξη φτερών, καλύτερο βάψιμο, καλύτερο φτέρωμα γενικά (σε αντοχή, λάμψη κλπ); Τι από όλα; Επίσης η χρήση υγρού στους σπορους δεν τους κάνει πιο δύσκολους στο άνοιγμα όπως το νερό καθότι θα μαλακώσουν; Τέλος υπάρχει επικινδυνότητα από ανάπτυξη επιβλαβών μικροοργανισμών στα σπόρια μετά την χρήση murol σε αυτά;
 
Θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει στην πράξη καλύτερη ροή στο δέρμα και στους θύλακες;
Κώστα, προσωπικά θα αναφερθώ μόνο στη φράση "ροή", η οποία έπρεπε θα ίσως να είναι έκφυση. Θα μπορούσε ίσως να σημαίνει και καλύτερη ροή αίματος αλλά σε αυτή την περίπτωση θα ανέφερε blood flow στα αγγλικά ενώ τώρα γράφει απλά flow.
Murol ensures a better flow in the skin and the follicles.

Δυστυχώς, αν και η σελίδα της εταιρείας έχει περιγραφές για τα προϊόντα σε αρκετές γλώσσες, οι περιγραφές αυτές καθαυτές είναι ψιλοάθλιες σε κάθε γλώσσα. Πολλώ δε μάλλον στα ελληνικά που είναι από αυτόματη μετάφραση της βελγικής ή αγγλικής περιγραφής.

Για όλα τα υπόλοιπα που ρωτάς θα ήταν προτιμότερο να τοποθετηθεί κάποιος χρήστης του προϊόντος.
 
Κώστα, προσωπικά θα αναφερθώ μόνο στη φράση "ροή", η οποία έπρεπε θα ίσως να είναι έκφυση.
Πιθανόν να έχεις δίκιο Σταύρο. Εγώ πήρα πρόσφατα murol, την έβαλα με σπόρια αλλά δεν είχε αποδοχή από τα πουλιά νομίζω λόγω μυρωδιάς. Όμως αν δεν αλλάξεις τους σπόρους με άλλους χωρίς murol, δεν βάλεις κεράσματα κλπ τελικά πάνε και τρώνε. Και όπως στους σπόρους χωρίς murol έτσι και με murol πρώτα τρώγονται οι αγαπημένοι σπόροι (νίζερ, καναβούρι, περιλλα)
 
Μπορείς να βάζεις τά συμπληρώματα στην αυγοτροφη,νομίζω ταιριάζει καλύτερα εκεί παρά στους σπόρους
 
@gigelis η αυγοτροφή είναι φουλαρισμένη με μαγιά μπύρας, σπιρουλίνα και μια σκόνη της Landmark αντικοκκιδιακή (προληπτική δράση). Αν βάλω και murol ούτε που θα την κοιτάζουν.
 
Σχετικά με τα αρχικά ερωτήματα που είχα κάνει για το προϊόν και ύστερα από χρήση του για ένα πεντάμηνο περίπου, έχω να πω τα εξής: 1. Πρόκειται για λάδι με έντονη μυρωδιά για την καλύτερη ροή αίματος ή έκφυση και μπορεί να δοθεί όλο τον χρόνο. 2. Οι σπόροι κάνουν συσσωματώσεις οπότε είναι ακατάλληλοι για τοποθέτηση σε ταΐστρα οικονομίας αν δεν θές να σταματήσει η κάθοδος των σπόρων στην ταΐστρα. Στην αυγοτροφή δημιουργούνται σβόλοι και θέλει καλή επεξεργασία για να "σπάσουν". 3. Τα πτηνά δείχνουν απροθυμία στους σπόρους στην αρχή αλλά μετά από λίγες μέρες η κατανάλωση επανέρχεται σε κανονικά επίπεδα. Στην αυγοτροφή η αποδοχή είναι καλύτερη. 4. Με χρήση της χωρίς Murium δεν διαπίστωσα διαφορά στο πτέρωμα των πτηνών. Στην επόμενη πτερόρροια θα δοθεί σε συνδυασμό με Murium οπότε θα ενημερώσω σχετικά το post.
 

Σχετικά θέματα

Απαντήσεις
1
Προβολές
296
Απαντήσεις
6
Προβολές
422
Απαντήσεις
3
Προβολές
296
Απαντήσεις
0
Προβολές
220
Back
Top