Γενικά Nα πάρω το παπαγαλάκι μαζί μου στις διακοπές;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

vas

PB Member
Εγγραφή
9 Απρ 2009
Μηνύματα
489
Πόλη
Αθήνα
Οι περισσοτεροι απο εδω μέσα αν όχι όλοι θα πάμε διακοπές. Εγώ σε μερικές ημέρες περιμένω το παπαγαλάκι που έχω παραγγείλει απο το πετ σοπ γιατι εκεινο που μου αρεσε το εδωσαν και δεν πρόλαβανα το παρω. Και ερωτω... Μπορω να πάρω το παπαγαλάκι μαζι μου;θα τρομοκρατηθει; Ποσες ώρες αντέχει στο αυτοκινητο;τα δεχονται στα καράβια;στο αεροπλανο; Ενδεχεται να παω διακοπες μιαμιση ωρα απο Αθηνα ενδεχεται να παω και 7-8 ωρες(με το αμάξι)λέτε να αντεξει;υπαρχει κατι να του δώσω για να ηρεμήει όπως δινουμε στα σκυλια και στα γατια ενα χαπακι; Μηπως αν κανουμε τοσο μεγαλο ταξιδι οταν δε γνωριζομστε τοσο καλα μπορει να αγησει να με εμπιστευτει περισσοτερο απ'οτι θα αργουσε;
ευχαριστω και συγνωμη που σας ζαλισα
 
εεμ έκανα μια ολιγόλεπτη έρευνα στο φορουμ πριν ποσταρω το θέμα, αλλα τα υπόλοιπα θέματα που λένε για διακοπές δεν κάλυψαν τις αποριες μου...
 
να ρωτησω και εγω κατι. Αν παρω ενα κοκατιλ αυριο μεθαυριο που λεει ο λογος και παω στη κρητη με το πλοιο (5-6ωρες) μπορω να τον παρω μαζι μου χωρις να με γνωριζει καλα; (καταρχειν θελει και εισητιριο; μπορω να τον παρω στην καμπινα; )
 
εε εισιτηριο δε νομιζω να θέλει😎
θεωρείται αποσκευή
 
μπορεις κανονικα... Με ολα τα μεσα να το χεισ μαζι σου εκτος απο κτελ που τ βαζουν κατω, σε ολα τα αλλα το χεις διπλα σου
 
παιδια, συζητουσαμε με τη μανα μου για τον παπαγάλο και μου ειπε πως θα ειναι καλυτερα να τον παρω το Σεπτέμβρη ή τελος Αυγούστου που θα τελειωσουν οι διακοπές γιατι λεει θα στρεσαριστεί το πουλάκι γιατι φέτος έχουμε κανονίσει πολλες διακοπες και θα μπουμε πολλες φορες σε καράβι και αεροπλάνο, εσεις τι λετε;εμενα μου φάνηκε σωστή η άποψη της.
 
Vas, αν έχετε κανονίσει να πάτε σε πολλά μέρη, τότε θα συμφωνήσω με την μητέρα σου. Κρίμα είναι να υποβάλλετε το πουλάκι σε συνεχείς μετακινήσεις, θα στρεσαριστεί. Καλύτερα να το πάρετε μετά το πέρας των διακοπών σας.
 
Απο τη στιγμη που το πουλακι δεν θα εχει συνηθισει ουτε εσενα ουτε το χωρο του για να το παρετε μαζι σας σαφως και ειναι καλυτερα να το αγορασετε το σεπτεμβριο.
Το μονο που θα καταφερνες θα ηταν να το στρεσαρεις, να το ταλαιπωρησεις και να το αγριεψεις περισσοτερο!
 
Βασιάνα μου νομίζω πως από οποια μεριά και αν το δείς, η μαμά σου εχει δικαιο:) Βεβαια αυτο που ισχύει για τις φετινές διακοπές θα ισχύει και για του χρόνου με την μονη διαφορά οτι το πουλάκι θα σας εχει συνηθισει. Βεβαια η ταλαιπωρία με τα ΜΜΜ θα είναι ιδια για το πουλί οποτε και να το αποφασισετε.
 
να ρωτησω και εγω κατι. Αν παρω ενα κοκατιλ αυριο μεθαυριο που λεει ο λογος και παω στη κρητη με το πλοιο (5-6ωρες) μπορω να τον παρω μαζι μου χωρις να με γνωριζει καλα; (καταρχειν θελει και εισητιριο; μπορω να τον παρω στην καμπινα; )

μπωρεις να το παρεις μαζι σου στην καμπινα. Δεν πληρωνεις εισητηριο για ο πουλακι. (αυτα για την ΑΝΕΚ οπου ταξιδευω με το δικο μου)
 
Back
Top