Διατροφή Nα χρησιμοποιησω την συγκεκριμενη αυγοτροφη της bogena;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kostasb
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

kostasb

PB Member
Εγγραφή
7 Ιουν 2009
Μηνύματα
246
Πόλη
Αθήνα
Διατιθεται απο μεγαλη αλυσιδα ειδων pet μια αυγοτροφη της bogena για κοκκινα καναρινια.Αναφερεται ως "bogena eggfood" και ειναι σε διαφανο σακουλακι. Μυριζει ομορφα οπως η χυμα "βιταμινη" και θελω να ρωτησω αν καποιος την εχει χρησιμοποιησει; Λεει στα συστατικα που μετα βιας τα διαβαζω οτι περιεχει καταξανθινη και b-καροτινη.
 
Διατιθεται απο μεγαλη αλυσιδα ειδων pet μια αυγοτροφη της bogena για κοκκινα καναρινια.Αναφερεται ως "bogena eggfood" και ειναι σε διαφανο σακουλακι. Μυριζει ομορφα οπως η χυμα "βιταμινη" και θελω να ρωτησω αν καποιος την εχει χρησιμοποιησει; Λεει στα συστατικα που μετα βιας τα διαβαζω οτι περιεχει καταξανθινη και b-καροτινη.
Κώστα...
αν η διάθεσή σου... σου το επιτρέπει.. αν υπάρχει χρόνος για την παρασκευή της και αν φυσικά έχεις όρεξη θα σε συμβούλευα να δοκιμάσεις να παρασκευάσεις εσύ την αυγοτροφή... και θα έχεις απόλυτο έλεγχο των χρωστικών που θα προσφέρεις.
Αν πιέζεσαι, ή δεν έχει αρκετό χρόνο... υπάρχει μια ενδιάμεση λύση να δοκιμάσεις να παρασκευάσεις αυγοτροφή ακολουθώντας τη συνταγή Η αυγοτροφή μου
Ακόμη και αυτή η αυγοτροφή θα σε καλύπτει... Τώρα αν χρειάζεσαι περισσότερες λεπτομέρειες.. εδώ είμαστε... μπορούμε να σε βοηθήσουμε...
Δεν έχεις παρά να ρωτήσεις... και σχετικά σύντομα θα βρεις τις απαντήσεις που ψάχνεις...
Κι αυτό δεν είναι τυχαίο...
Βρισκόμαστε στον κατάλληλο για ενημέρωση χώρο...
 
Εγώ προσωπικά Κώστα δε θα την χρησιμοποιούσα. Γράφει πάνω το σακουλάκι ότι είναι της Bogena ή στο είπε ο πετσοπάς;

Πάντως και εγώ τους φτιάχνω εδώ και χρόνια την Η δικιά μου σπιτική αυγοτροφή . Και απλά να πάρεις ένα σκεύασμα με χρωστική για κόκκινα καναρίνια για να διατηρήσουν το κόκκινο χρώμα τους! 😉
 
Διατιθεται απο μεγαλη αλυσιδα ειδων pet μια αυγοτροφη της bogena για κοκκινα καναρινια.Αναφερεται ως "bogena eggfood" και ειναι σε διαφανο σακουλακι. Μυριζει ομορφα οπως η χυμα "βιταμινη" και θελω να ρωτησω αν καποιος την εχει χρησιμοποιησει; Λεει στα συστατικα που μετα βιας τα διαβαζω οτι περιεχει καταξανθινη και b-καροτινη.
Κώστα μιλάς για αυτή την αυγοτροφή ... ή για κάποια άλλη;
Γιατί η συγκεκριμένη είναι από τις καλές στο είδος της... η πρότασή μου έχει να κάνει στον τρόπο χορήγησης της χρωστικής και τίποτε περισσότερο... Δηλαδή με τον τρόπο μου θα έχεις δυνατότητα ελέγχου της ποσότητας της χρωστικής στα πτηνά σου.
 
Καλημερα! Γιαννη και Αλικη η αυγοτροφη ειναι αυτη αλλα δεν ξερω κατι δεν μου αρεσει στην ολη υποθεση σε αυτο το προιον. Για αυτο ρωταω αν ειναι οντως κατι αξιοπιστο οπως τα περισσοτερα προιοντα αλλωστε της εν λογω εταιριας.
 

Συνημμένα

  • unnamed.webp
    unnamed.webp
    18,2 KB · Προβολές: 73
Καλημερα! Γιαννη και Αλικη η αυγοτροφη ειναι αυτη αλλα δεν ξερω κατι δεν μου αρεσει στην ολη υποθεση σε αυτο το προιον. Για αυτο ρωταω αν ειναι οντως κατι αξιοπιστο οπως τα περισσοτερα προιοντα αλλωστε της εν λογω εταιριας.
Δεν γνωρίζω προσωπικά... Δεν τη χρησιμοποιώ σε αυτή τη μορφή της...
Θέλω να μπορώ να ελέγχω όσο γίνεται τη δοσολογία όλως των προσθέτων που χορηγώ...
Καλώς η κακώς... αυτό κάνω.
 
Δεν γνωρίζω προσωπικά... Δεν τη χρησιμοποιώ σε αυτή τη μορφή της...
Θέλω να μπορώ να ελέγχω όσο γίνεται τη δοσολογία όλως των προσθέτων που χορηγώ...
Καλώς η κακώς... αυτό κάνω.
Ουτε και εγω προκειτε να το χρησιμοποιησω τελικα. Μου αρεσαν καλυτερα οι αυγοτροφες που προτεινες και αλλες που βρηκα στο νετ και μπορεις να δωσεις στα πουλια σου τα παντα και ξεροντας τι υλικα ειχες βαλει.Απλα την αγορασα λογω χαμηλης τιμης και για να την δειξω και εδω...0.99€ γαρ!
 
Back
Top