Γενικά Nandy Conure

kaktos7

PB New Member
Εγγραφή
14 Ιουν 2008
Μηνύματα
10
Πόλη
Καλλιθέα
Γεία σας
Γράφω πρώτη φορά στο forum και ελπίζω να μην κάνω κάποιο λάθος.
Έχω δύο nandy Conure και ο ένας είναι πάρα πολύ ήρεμος ενώ ο άλλος είναι πάρα πολύ καλό πουλί πολλές φορές δαγκώνει χωρίς λόγο. Επίσης δεν μπορώ να ξεχωρίσω το φύλο τους μου είπαν πως γίνεται μόνο με εξέταση DNA μήπως μπορώ να το ελέγξω και μόνος μου;
 
Καλώς ήρθες στην παρέα μας, ρίξε μια ματιά σε αυτό θα σε βοηθήσει λίγο και αν θες πες μας λίγα πράγματα ακομά για σένα και τα πτηνά σου petbirds.gr/community/threads/Δημιουργία-ενός-Νέου-Θέματος-και-Απάντηση-σε-ένα-Μήνυμα.5087/

Φιλικά
 
καλως ηρθες! 🙂

ποσταρες στα θεματα για καναρινια ομως!


εκει που σε στελνει ο γρηγορης θα δεις καπου που λεει

..."Για να δημιουργήσετε ένα Νέο Θέμα (Thread), θα πρέπει καταρχήν να μεταφερθείτε στην Αρχική Σελίδα των Φόρουμ και στη συνέχεια να επιλέξετε το φόρουμ στο οποίο θα δημοσιευθεί το θέμα σας, με βάση το αντικείμενο της ερώτησής σας."
 
Γεία σας
Γράφω πρώτη φορά στο forum και ελπίζω να μην κάνω κάποιο λάθος.
Έχω δύο nandy Conure και ο ένας είναι πάρα πολύ ήρεμος ενώ ο άλλος είναι πάρα πολύ καλό πουλί πολλές φορές δαγκώνει χωρίς λόγο. Επίσης δεν μπορώ να ξεχωρίσω το φύλο τους μου είπαν πως γίνεται μόνο με εξέταση DNA μήπως μπορώ να το ελέγξω και μόνος μου;

Μιας και έφτιαξες το μύνημα σου πλεόν είναι σαφές τι σε αποσχολεί. Τα Nanday δεν έχουν σεξουαλικό διμορφισμό, κάτι που σημαίνει οτι η διαφοροποίηση του φύλου γίνεται μόνο με εξέταση DNA https://community.petbirds.gr/threads/dna-test-για-πουλιά.2464/ ή ενδοσποπική εξέταση. Περισσότερα περί συνηθιών κτλ θα σου απαντήσουν μέλη που κατέχουν nanday.

Φιλικά
 
Back
Top