Αναπαραγωγή Nidagyl για δυστοκία καναρινιών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kladinik
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

kladinik

PB New Member
Εγγραφή
22 Σεπ 2010
Μηνύματα
58
Πόλη
Λεμεσός
Υπαρχει καποιος απο την παρεα μας που εχει δοκιμασει το συγκεκριμενο φαρμακευτικο προϊον; Nidagyl (αντιβιωση)
 
Νίκο, μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το σκεύασμα που αναφέρεις;
 
Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι οτι δίδεται στην προσπάθεια αποφυγής μιας περιτονίτιδας. Πιθανόν να συνδιάζεται με κάποια άλλη αγωγή, αν πραγματικά πρόκειται για "δέσιμο" αυγού, γιατί απο μόνον του δεν βλέπω πώς, θα γλυτώσει τα χειρότερα.
 
Η αληθεια ειναι πως το εχω χρησιμοποιω τα τελευταια 2 χρονια, 1 μηνα πριν το ζευγαρωμα μονο στις καναρες 1 χαπι σε 1 λιτρο νερο. Δεν γνωριζω αν οντως κανει δουλεια, αυτο που ξερω ειναι οτι αυτα τα 2 χρονια δυστοκια δεν εχω παρατηρησει στο κοπαδι μου
 
Η αληθεια ειναι πως το εχω χρησιμοποιω τα τελευταια 2 χρονια, 1 μηνα πριν το ζευγαρωμα μονο στις καναρες 1 χαπι σε 1 λιτρο νερο. Δεν γνωριζω αν οντως κανει δουλεια, αυτο που ξερω ειναι οτι αυτα τα 2 χρονια δυστοκια δεν εχω παρατηρησει στο κοπαδι μου

Ούτε κι' εγώ που δεν το χρησιμοποιώ 😉

Υ. Γ Κάπου υπάρχει μπέρδεμα μάλλον. Σαν πρόληψη ένάντια στην τριχομονάδωση πιθανότατα σου δόθηκε αρχικά.
 
Back
Top