Γενικά Oι παπαγάλοι μου

Μεσολογγι

PB Member
Εγγραφή
30 Οκτ 2008
Μηνύματα
108
Πόλη
Μεσολόγγι
Να και οι φωτος απο ολα τα παπαγαλοειδη που εχω=
 

Συνημμένα

  • budgies.webp
    budgies.webp
    11,9 KB · Προβολές: 103
  • tiel.webp
    tiel.webp
    8,4 KB · Προβολές: 82
  • whiteface.webp
    whiteface.webp
    18,2 KB · Προβολές: 96
  • tieloutside.webp
    tieloutside.webp
    55,4 KB · Προβολές: 91
το κοκατιλ εχει κομενα φτερα;λιγο επικυνδυνο μου φενετε που το εχεις εξω... Πολυ ημερο φενετε παντως...
τα κοινα φενοντε μικρα σε ηλικια οποτε η φωλια ειναι περιτη... Τα παρακινει να ζευγαρωσουν πριν την ωρα τους...
ειναι πολυ ομορφα και τα δυο!
θελουμε και φωτο απο τα αλλα κοκατιλ!
το κλουβι φενετε πολυ καθαρο!
 
Τα βλεπω να φιλιουντε για αυτο εχω τη φωλια. Ναι το κοκατιλ που εχω εξω ειναι εκπαιδευμενο και εχει κομμενα φτερα απο πτηνιατρο ενοειτε.Αυτα ειναι τα κοκατιλ που εχω αγγελε. Ειχα την Ιζαμπελα (το γκρι) και πηρα τα υπολοιπα την προηγουμενη εβδομαδα.
 
Πολύ όμορφα πουλάκια! Καλορίζικα να τα χαίρεσαι! Ευχαριστούμε που τα μοιράστηκες μαζί μας!
 
Να τα χαίρεσαι! Θα συνφωνήσω με τον Αγγελο. Το κοκατιλάκι στην τρίτη φωτογραφία είναι πανέμορφο!
 
Να σου ζήσουν. Αν είδα καλά, κάποια τα έχεις δίπλα στο καλοριφέρ. Είναι μόνιμη αυτή η θέση ή τα έβαλες εκει για τις ανάγκες της φωτογράφισης;
 
και κατι ακομα... Αν ηταν λιγο πιο χοντρες οι πατυθρες(δευτερη φωτο) θα ηταν καλητερα...
 
Δεν τα βαζω μονιμα στο καλοριφερ. Γιατι δεν πρεπει να τα βαζω ομως;

Διοτι ειναι τελειως αφυσικο για τα πουλια να αισθανονται τοση ζεστη και σιγουρα αισθανονται αβολα αν αναβουν τα καλοριφερ και αυτα ειναι κολλημενα επανω. Σκεψου πως θα αισθανοσουν εσυ αν καθοσουν ολη την ωρα διπλα ακριβως σε ενα αναμμενο καλοριφερ. 😉
 
Δεν τα βαζω μονιμα στο καλοριφερ. Γιατι δεν πρεπει να τα βαζω ομως;

Διοτι τα καλοριφερ αναβουν και σβηνουν. Ετσι, οσο πιο κοντα σ'αυτα βρισκονται τα πουλια, τοσο μεγαλυτερη ειναι και η διαφορα στην θερμοκρασια του περιβαλλοντος τους. Δηλαδη, πρεπει να φροντιζεις ωστε να εχουν οσο το δυνατον πιο σταθερη θερμοκρασια. Μια 'καλη' θερμοκρασια ειναι γυρω στους 21 βαθμους κελσιου.
 
Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο... Τα είπαν όλα ο Ανέστης και η Σίσσυ :). Απλά το επισήμανα γιατί έχω ακούσει κάποια ατυχή περιστατικά σε πουλιά που ήταν κοντά στο καλοριφέρ...
 
Back
Top