Γενικά O Πέπε μου (ζακο)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ntiko
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

ntiko

PB Member
Εγγραφή
1 Φεβ 2009
Μηνύματα
106
Πόλη
Λάρισα
Καλησπερα σας, μετα απο 1 σχεδον χρονο ψαξιμο κ διαβασμα για τις αναγκες ενος τετοιου παπαγαλου, σας παρουσιαζω τον νεο μου φιλο τον Πεπε! Ειναι 2,5 μηνων κ τρωει ακομη κρεμουλα κ λιγα σπορακια!
 

Συνημμένα

  • IMGP1071.webp
    IMGP1071.webp
    46,3 KB · Προβολές: 104
  • IMGP1074.webp
    IMGP1074.webp
    62,4 KB · Προβολές: 103
  • IMGP1076.webp
    IMGP1076.webp
    63,1 KB · Προβολές: 97
Κουκλος ειναι ο Πεπε(ετσι λενε εναν μακαο που ειναι ο αγαπημενος μου)!
Να τον χαιρεσαι!
Μια παρατηρηση:γιατι δεν δοκιμαζεις να βαλεις χαρτονι κατω στον πατο αντι για πετσετα; Πιστευω θα ειναι πιο βολικο και για εσενα και για τον Πεπε.
 
Θα βαλω, απλα δεν εχω τωρα στο σπιτι κ εβαλα την πετσετα προχειρα
 
Να σου ζησει Κωστα! Ειναι πανεμορφος! 🙂
 
Σας ευχαριστω πολυ εσας κ ολα τα μελη του petbirds που με βοηθησαν κ θα με βοηθησουν στο μελλον για τυχον αποριες που θα εχω για τον ζακο!
 
Κώστα να σου ζήσει ο Πέπε! Έχει αρχίσει να σκαρφαλώνει στα κάγκελα; Νομίζω ότι θα χρειασθούν πατήθρες σε κοντινά διαστήματα για να διευκολύνεται να ανεβαίνει επάνω στο κλουβί του, να μη βρίσκεται στο πάτωμα, και να φτάνει τα μπωλ φαγητού - νερού! Ακόμα, διευκολύνει η σχάρα πάνω από το δίσκο και άσπρες κόλλες Α3, Α4 ή εφημερίδες για να αλλάζονται αμέσως μόλις λερωθούν! Να το χαίρεσαι!
 
Τρισχαριτωμένο το μωρό σου! Να σου ζήσει και να περάσετε πολλά πολλά χρόνια αρμονικης συμβίωσης!
 
Να σου ζήσει Κώστα! Να είναι πάντα υγιής και να χαρείτε ο ένας τη συντροφιά του άλλου για όσο το δυνατόν περισσότερα χρόνια γίνεται! Είναι κούκλος!
 
Back
Top