Γενικά O μικρος Tσαπατσουλης

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης karalos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ένα μικρό κουκλάκι, να τον χαίρεσαι καλότυχος να είναι!garlic-wreath-on-the-door.webp
 
Φαίνεται πολύ μικρό! Να το χαίρεστε! Πόσο είναι; Πετάει καθόλου στα κλαδάκια;

Υ. Γ.: εφόσον το κλουβί δεν έχει σχάρα, θα πρέπει να καθαρίζεις πολύ πιο συχνά το χαρτί κάτω.. Εγώ θα το άλλαζα καθημερινά. Επίσης μην ξεχνάς Καραντίνα στα πουλιά, μία αναγκαία ενέργεια πρόληψης
 
Στο καταστημα ειπανε στη γυνεκα μου 40_50 ημερων.η φοτο ειναι πρωινες τον εχω καθαρισει απλα της εβγαλα για να της δειμια φιλη. Το κλουβι το απολυμανα πριν μπει ο μικρος κ τον εχω μακρια απο τον μαγκα καποια μερα θα κανω παρουσιαση κ του μαγκα. Αλλα η φιλη μου που το ειδε μου ειπε οτι ειναι 30ημερων.
 
😀 αυτή η φίλη σου είναι ειδική οπότε την εμπιστευόμαστε! 😉 οπότε τόσο μικρό που είναι μπορεί να εξημερωθεί πανεύκολα! Με το καλό!
 
Παντα ελεγα στη γυνεκα μου γιατα μικρα κ γιαυτο μου πηρε μικρο. Κ μου αρεσουν τα χρωματα του. Εχει λευκο γκρι κ μπλε να μεγαλοση λιγο κ θα σας δειξω. Θελω οδηγιες για την εξημερωση του μικρου
 
κουκλακι ζωγραφιστο(αν και δε φαινεται και πολυ καλα). Προς τι το ονομα;
 
Παιδια αγορασα θυληκια για το μεγαλο το αρσενικο κ ο μικρος πηγε τη φιλησε απο το πρωι μολις ακουι ο ενας τον αλλον τρελενοντε τη να κανω τωρα;τον μικρο τον πηρα για εκπεδευση
 
πόσα πουλιά έχεις τώρα Θοδωρή; χάσαμε τον λογαριασμό
 
Να σου ζήσει βρε Θοδωρή αλλά ούτε καραντίνες κρατάς ούτε τίποτα και μετά μας βάζεις στην πρίζα
 
Ευχαριστω πολυ τοθυληκο τοπηρα απο ανθρωπο πουεμπιστευομαι πολυ. Αλλα ειναιμικρη μου ειπε
 
Καραντίνα στα πουλιά, μία αναγκαία ενέργεια πρόληψης
Το στρες της μεταφοράς μπορεί να βγάλει ασθένειες που δε φαίνονται! Η καραντίνα δεν είναι τίποτα! Μόνο έχεις τα πουλιά χωριά για 40 μέρες.. Θοδωρή έχει δίκιο η Μαρία.. Τι θα πάθεις να περιμένεις 40 μέρες; Άντε ένα μήνα...
 
Τπτ δεν παθο απλα δεν ειχα κλουβι κ το πουλακι ειναι υγιεστατο ο μικρος ομως ςιναι σε καραντινα απλα τον εβγαλα να πεξουμε κ ειχα κ τη ζευγαροστρα να βαλω τροφη κ τετοια κναυτος μολις την ειδε της χιμιξε σαν να γνωριζοντουσαν χρονια. Τωρα φασδαρια κ κακο μολις την ακουι
 
Back
Top