Γενικά Parrotlet που μπορω να βρω;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Panosz
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Panosz

PB New Member
Εγγραφή
9 Μαϊ 2009
Μηνύματα
47
Πόλη
Αθήνα
ουφ! Μπλεχτηκα πηγα ειδα απο κοντα σημερα το κοκατιλ ενος γειτονα το παλικαρι ασχολειτε τρελα και μου πε πως αν θελουν βαζουν τρελη τσιριδα! Ειναι ομορφα γμτ ομως! απο την αλλη μου κινησατε το ενδιαφερον γιατους parrotlet μικροι αρα κοντα στην φροντιδα τον Lovebirds που ηδη εχω εξυπνοι χαδιαριδες και ομιλοντες! ξερετε που μπορω να βρω εδω στην Αθήνα;

ολοι ειναι ομορφη μακαρι να εμενα σε μονοκατοικια να επερνα οσους ηθελα! ατιμη πολη ατιμοι γειτονες!
 
ειμαι αψυχολογητος εντελος πηγα η για κοκατιελ η για parrotletμε ringneck γυρισα και ας πουνε οτι θελουν οι γειτονες δε με νοιαζει τπτ ειναι απιστευτη φατσουλα ειναι πανεμορφος και συντομα θα εχουμε και φωτο! αν και ημερος φοβατε αρκετα παρολο ποθ αμα του απλωσεις χερι σκαρφαλωνει και καθεται! Θα συνελθει ομως!
και το ονομα αυτου! Πακο!
 
απλα τα πραγματα κανεις μια βολτα σε πετ σοπ και βλεπεις αμεσως μετα αν δεν εμπιστευεσαι καποιο απο αυτα (στην δικη μου περιπτωση απο εκει εχω παρει και τα αλλα ζωα μου και ξερω τι παιζει) πας σε εκτροφεα αφου καταληξεις τι θες!
και η πρωτη μας φωτο
 

Συνημμένα

  • IMG_0083.webp
    IMG_0083.webp
    45,2 KB · Προβολές: 138
καλορίζικος...

Θα ήθελα να προσέξεις όταν πας να του πάρεις φαγητό μήν φύγεις από εκεί με κανένα macaw... Πλάκα κάνω!

Καλή παρέα..

φιλικά, Γιάννης
 
ικανος ειμαι μην το γελας! Παιδια να κανω μια χαζη ερωτηση; Ειναι πολυ υσηχος απο θεμα φωνων προς το παρον για την ακριβια δεν εχει βγαλει λαλια! Παιζει τρωει σκαρφαλωνει ειναι απιστευτος κοιταει περιεργα καθως γραφω στο pc αλλα απο φωνη τπτ ειναι φυσιολογικο;
 
Να χαιρεσαι τον Πακο σου! Πολυ καλουλης! Δωσε του χρονο να συνηθισει εσενα και το περιβαλλον γυρω του.
 
την ακουσα σημερα το πρωι που με ξυπνησε ο βαρβαρος! αλλα πιστεπψε με ηταν το ποιο ωραιο ξυπνημα και στην ωρα του 2 λεπτα πριν χτυπησει το ρολοι για δουλεια χεχεχεχεεχεχεχεχ!
 
ανυσηχω ομως για την εξημερωση του προς το παρον εχουμε οπτικη επαφη οπου ειμαι εγω απο την αντιθετη ειναι αυτος! του μιλαω και τρεμει! Πρεπει να ακολουθησω καποια συγκεκριμενα βηματα;
 
τι σημαινει οταν ξυνει το ρμαφος του με τα ποδια και τα τα φτερα του με το ραμφος του; Το κανει μονο οταν καθομαι και του μιλαω!
 
τι σημαινει οταν ξυνει το ρμαφος του με τα ποδια και τα τα φτερα του με το ραμφος του; Το κανει μονο οταν καθομαι και του μιλαω!

Περιποιείται το φτέρωμά και το στρώνει, διάβασε το παρακάτω.
https://community.petbirds.gr/threads/Η-γλώσσα-του-σώματος-των-παπαγάλων.2646/
 
Back
Top