Ασθένειες Parrotlet τσιμπαει το ποδαρακι του

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης buddah
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

buddah

PB New Member
Εγγραφή
4 Απρ 2016
Μηνύματα
21
απο διαθεση ειναι μια χαρα αλλα τσιμpαει που και που με μανια το ποδαρακι του το οποιο δεν δειχνει να εχει κατι... Παει πουθενα το μυαλο σας;
 
απο διαθεση ειναι μια χαρα αλλα τσιμpαει που και που με μανια το ποδαρακι του το οποιο δεν δειχνει να εχει κατι... Παει πουθενα το μυαλο σας;
Μήπως είναι το πόδι με το δαχτυλίδι; Φοράει δαχτυλίδι;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
13884472_10202276122062404_2102158460_n.webp φωτογρααφια απο το ποδι του
 
Λίγο άγριο μου φαίνεται το δέρμα του. Στο εσωτερικό μέρος τι είναι αυτό που φαίνεται; Πετάει το φαγητό του όλο κάτω; Μπορείς να βάλεις και τα δύο πόδια φωτογραφία;
Τελικά δαχτυλίδι φοράει;, Γιατί δεν φαίνεται όλο το πόδι στην φωτογραφία μόνο η πατούσα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Βγάλε μια καθαρή φωτογραφία που να φαίνονται και τα δυο του πόδια. Τι ηλικίας είναι το πουλάκι; Μπάνιο κάνει;
 
Το ακουμπάει απλά ή αφήνει κάποιο σημάδι;
Δηλαδή υπάρχει πληγή από αυτή την κακή συνήθεια;
οχι δεν του κανει πληγη απλα το τσιμπαει με μανια...

Λίγο άγριο μου φαίνεται το δέρμα του. Στο εσωτερικό μέρος τι είναι αυτό που φαίνεται; Πετάει το φαγητό του όλο κάτω; Μπορείς να βάλεις και τα δύο πόδια φωτογραφία;
Τελικά δαχτυλίδι φοράει;, Γιατί δεν φαίνεται όλο το πόδι στην φωτογραφία μόνο η πατούσα.
δαχτυλιδι δεν φοραει, ναι του αρεσει να σκορπαε φαγητο εξω...

Βγάλε μια καθαρή φωτογραφία που να φαίνονται και τα δυο του πόδια. Τι ηλικίας είναι το πουλάκι; Μπάνιο κάνει;
κανει μπανιο και ειναι 3 χρονων
 
Δεν βάζεις καμιά φωτογραφία ακόμα; Και τα δύο πόδια μαζί και το σημείο που σου υπέδειξε ο Σταύρος;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Εγώ θα έβαζα λίγη βαζελίνη για 5-7 βράδια όπως και να έχει. Ελάχιστη ποσότητα, πρώτα την αλείφεις στα δάχτυλά σου και μετά κάνεις ελαφρύ μασαζ. Σχολαστικό καθάρισμα με ξίδι στις πατήθρες και μπάνιο κάθε μέρα.
 
Εγώ θα έβαζα λίγη βαζελίνη για 5-7 βράδια όπως και να έχει. Ελάχιστη ποσότητα, πρώτα την αλείφεις στα δάχτυλά σου και μετά κάνεις ελαφρύ μασαζ. Σχολαστικό καθάρισμα με ξίδι στις πατήθρες και μπάνιο κάθε μέρα.
Και να μας ενημερώσεις για τις εξελίξεις εεε!
 
Εγώ θα έβαζα λίγη βαζελίνη για 5-7 βράδια όπως και να έχει. Ελάχιστη ποσότητα, πρώτα την αλείφεις στα δάχτυλά σου και μετά κάνεις ελαφρύ μασαζ. Σχολαστικό καθάρισμα με ξίδι στις πατήθρες και μπάνιο κάθε μέρα.
ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!
 
του εβαλα βαζελινι.η αληθεια ειναι οτι δεν του αρεσε καθολου αλλα βλεπω οτι το τσιμπαει πολυ λιγοτερο σχεδον καθολου
χμμμ ευχαριστω πολυ σισσυ νομιζω οτι ειναι καλυτερη ιδεα αυτο... Θα το δοκιμασω 😉
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Back
Top