Γενικά Parrotsitting

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Dafnadi
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Dafnadi

PB New Member
Εγγραφή
2 Οκτ 2022
Μηνύματα
12
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα σε όλους! Έχω ένα parrotlet 5 χρόνων που κάθε μέρα είναι εκτός κλουβιού για πολλές ώρες με δικό του χώρο μαθημένο σε μια καθημερινότητα συγκεκριμένη (εκπαίδευση, ώρες Χαδιών, σερβίρισμα λαχανικών κλπ). Θα χρειαστεί να κάνω ένα ταξίδι και θα λείψω σχεδόν 2 εβδομάδες. Όσες φορές έχει χρειαστεί να λείψω την φρόντιζε ο οικογενειακός μου κύκλος που γνωρίζει και πολλά γι'αυτήν.Αυτη την φορά συγκεκριμένα δεν μπορεί να την κρατήσει και είναι αυτοί που ξέρουν και τις ιδιαιτερότητες της. Δεν έχω ιδέα που να την αφήσω...μπορώ να βρω κάποιον γνωστό η φίλο δεν είναι εκεί το θέμα. Αυτό που με απασχολεί είναι οι ώρες εκτός κλουβιού και όλα αυτά που πρέπει να γνωριζει για να την φροντίσει που είναι πολλές πληροφορίες για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί. Εσείς τι κάνετε όταν πρέπει να λείψετε;
 
@Irene chatzimichail Ναι σίγουρα. Εκτός από το ότι είναι μαθημενη σε αυτό και θα της δημιουργήσει πολύ στρες να μείνει στο κλουβί 2 εβδομάδες, χρειάζεται να είναι εκτός κλουβιού όταν γίνονται οι αλλαγές τροφής και νερού καθώς είναι πολύ κτητική με το κλουβί της. ( Και δεν έχω αφιερώσει ακόμα χρόνο στο να την εκπαιδεύσω πάνω σε αυτό το κομμάτι)
 
Back
Top