Διατροφή Patee (υγρές) αυγοτροφές μικρών συσκευασιών

Dimitris.P

PB Member
Εγγραφή
28 Ιουλ 2015
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Πειραιάς
Αυτές είναι κατά την γνώμη μου οι πιο καλές τυποποιημένες υγρές αυγοτροφές που κυκλοφορούν στην αγορά μας, σε συσκευασίες από 250gr μέχρι και του 1Kg.

οι τιμές διαφέρουν ελάχιστα ανά σημείο πώλησης, ακόμη κι αν αποφασίσουμε να προχωρήσουμε σε παραγγελία μέσω internet.

Oι τιμές που αναγράφονται πιο κάτω, είναι μέσω του karderines.gr/shοp.

Oι καλύτερες δυνατές επιλογές γι'αυτούς που.. Ξεκινούν τώρα,έως ότου το διάβασμα θεμάτων εντός του φόρουμ και κυρίως με κέφι και μεράκι φτάσουν στο σημείο να φτιάχνουν την δική τους σπιτική αυγοτροφή.

CEDE MORBIDO Αυγοτροφή με Μέλι & Ιχνοστοιχεία 1Kg (5.90€)

160-228x228_0.webp
ORLUX Gold Pate Αυγοτροφή για κίτρινα καναρίνια (7.47€)
176-228x228_0.jpg

ORLUX Gold Pate Αυγοτροφή για κόκκινα καναρίνια (8.98€)
177-228x228_0.jpg


Manitoba Pate Gold 400gr (2.53€)

M-4140-4-228x228_0.jpg

Manitoba Pate Red 400gr (2.53€)

M-4134-4-228x228_0.jpg
 
Η πατέ της μανιτομπα δεν είναι αυτή που περιέχει ελάχιστο αυγό;
Εγώ πάντως αν πάρω αυγοτροφη προτιμώ την πρώτη. 🙂
 
Πολύ χρήσιμο θέμα Δημήτρη, ειδικά που ρωτάνε πολλά άτομα και δεν γνωρίζουμε όλοι, όλες τις μάρκες.
Δεν ξέρω αν θα μπορούσε @Stavros να γίνει tag ώστε να περιλαμβάνεται στην εττικέτα "αυγοτροφές".
 
με τι κριτήρια θα πρεπει κανεις να επιλέξει κάποια απο τις παραπάνω;
.. Εγώ θα επέλεγα 1)με βάσει τον πίνακα θρεπτικών αξιών των υλικών που περιέχει η κάθε μία, 2)με βάσει τις αξιολογήσεις του προιόντος από προηγούμενους αγοραστές, κάτι που όλοι θα έπρεπε να εφαρμόσουν στις ιστοσελίδες τους,ώστε ο επόμενος πιθανός πελάτης τους να ενημερώνεται από το ''αποτέλεσμα'' των προηγούμενων και να μην ψωνίζει ''γουρούνι στο σακί'' και 3)με βάσει το τι αντέχει η τσέπη μου.
.. Αυτές υπάρχουν μέχρι στιγμής στην αγορά μας σε μικρές(το τονίζω) συσκευασίες και για να είμαι 100% ειλικρινής τις τοποθέτησα (με βάση τα όσα γνωρίζω μέχρι στιγμής..) από την 1η επιλογή για μένα έως την 5η. 🙂👍
 
Back
Top