Γενικά Pet Shop για κλάμματα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης possidi
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

possidi

PB New Member
Εγγραφή
5 Μαρ 2009
Μηνύματα
53
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλημερα σε ολους!

Χθες περασα μια βολτα απο μεγαλο πολυκαταστημα στην περιοχη αεροδρομιου της Θεσ/νικης για να παρω τροφες, grit κλπ. Με μεγαλη μου λυπη ομως ειδα ενα black red intensive [ιδιο με το δικο μου] να ψυχορραγει στον πατο του κλουβιου του. Πηγα αμεσως στον "κυριο" που βρισκοταν στο χωρο για να τον ενημερωσω αλλα δοκιμασα μια δευτερη εκπληξη οταν ακουσα τα λογια του: "τι να κανουμε τωρα; οταν ψοφησει θα το βγαλω..."

Τι να σας πω τωρα; Απλα οτι εχασα πασα ιδεα για το εν λογω καταστημα. Τα σχολια δικα σας...
 
  • Like
Αντιδράσεις: PRO
Φίλε μου ποσειδι..όταν εχει κατα καιρους κάποια πουλια τα οποία είναι μαδημενα... (ζακο, κακατουα)και τα πουλάει..σκέψου λιγο κατα ποσο θα μπορουσε να το νοιαξει ενα απλο καναρινακι... Εχουμε πει πολλές φορες οτι στα συγκεκριμενα μαγαζια θα πηγαινουμε μονο οταν ειμαστε σιγουροι για αυτα που θέλουμε..ή για να δουμε κάποια ειδη τα οποία δεν υπάρχουν στα κοινα πετ σοπ... Ειμαι τακτικος πελατης του εν λογω μαγαζιου αλλα μόνο οταν ειμια σιγουρος γι αυτο που θελω... Επισης δε μπορουμε να κρινουμε ενα ολοκληρο μαγαζι απο τον πωλητη του... Θα μου πεις αυτος και τα πουλια ειναι η βιτρινα της επιχειρησης...Απ οτι γνωριζω το μαγαζι διαθέτει και κτηνιατρο... Τι να πω. Για ακομη μια φορα δείχνουν κάποιοι οτι οσο και αν προσπαθουν να βγάλουν μια εικονα...ΦΙΛΟΖΩΟΥ... Δε γινεται.. Πρεπει να το έχεις. Για αυτους τα ζώα θα είναι απλος εμπορευματα...
 
Αλεξανδρε εχεις απολυτο δικιο... Εχουμε και εμεις μια περιπτωση πετ shop εδω στην ξανθη με τα ψαρια του αλλα δν πουλαει πουλια αυτο.
 
Και γω απ΄το εν λογο μαγαζι ψωνιζω συνηθως γιατι εχει μεγαλη ποικιλια.
Απαραδεκτος αυτος που στο ειπε...
Και αφου εχουν κτηνιατρο γιατι δεν το πηγαν να το δει;Γιατι δεν το βαλαν σε καραντινα; Ολα για το κερδος ποια;
Ειμαι εξω φρενων! 😡
 
Καλα κανεις και το αναφερεις!Βοηθαει ολους μας να σχηματισουμε πιο ολοκληρωμενη αποψη για το συγκεκριμενο μαγαζι. Δυστυχως δεν υπαρχει εναλλακτικη λυση.
 
Καλα κανεις και το αναφερεις!Βοηθαει ολους μας να σχηματισουμε πιο ολοκληρωμενη αποψη για το συγκεκριμενο μαγαζι. Δυστυχως δεν υπαρχει εναλλακτικη λυση.

Πριν απο αρκετο καιρο ειχα δει ενα πεθαμενο κοκατιλάκι μεσα στην κλουβα που ηταν ολα μαζι και το εδειξα θυμαμαι σε καποιον υπαλληλο που βρισκοταν εκει. Με ευχαριστησε και μου ειπε οτι θα δει τι και πως. Μπορω να πω οτι με ικανοποιησε η απαντηση του κ η ειλικρινεια του. Ομως δεν μπορω να πω το ιδιο για τη χθεσινη απαντηση που πηρα ενω το καναρινακι ηταν μεταξυ ζωης κ θανατου... Μετα απο ολα αυτα νομιζω οτι ηρθε η ωρα να κοψω τις επισκεψεις μου στο συγκεκριμενο καταστημα...
 
θα ηθελα να αναφερω εναν απαραδεκτο που βρισκεται μαρτιου με καραμανλη. Ειχε μονο χυμα τροφες και βιταμινες και μια γατα να βρισκεται γυρω απο αυτες! Οσο για τα πουλια παπα πολλα μαζι στιβαγμενα χωρις ουρες και πουπουλα! Πηγα πριν απο 3 χρονια απο περιεργεια και ειδα ενα πουλακι χωρις ουρα και ξεπουπουλιασμενο ετοιμο να ψοφησει! αφου τον εκραξα ασχημα το λυπηθηκα το φουκαριαρικο! Δεν λογαριασα τα 50! Ευρω και το αγορασα! Πεισμωσα να το γιατεψω και τα καταφερα! σημερα το πουλακι ειναι γυρω στα 4 και για να με ευχαριστησει που του εσωσα την ζωη μου κελαιδαει απο το πρωι μεχρι το βραδυ!
 
το συγκεκριμένο μαγαζι (αεροδρομιο) ειναι και σε συλλογο και παει και σε διαγωνισμους οταν το εμαθα αλλαξα γνωμη για το μαγαζι γιατι και εγω μεχρι τοτε πιστευα οτι ειναι ολα εμποριο και θεμα κερδους μεχρι που την πατησα και δυστυχως για αυτους επεσαν στα ματια μου.
 
Back
Top