Γενικά Pet Shop στο κέντρο για αγορά υποστρώματος ζεόλιθου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ace21
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Παιδιά μιας και τυγχάνει να είμαι Αθήνα για λίγο, έχετε υπόψη κάποιο καλό Pet Shop στο κέντρο όπου μπορώ να βρω υπόστρωμα ζεόλιθου;

Αν και θεωρώ κάπως άδικο να προτείνονται μόνο τα καταστήματα με site, γιατί σίγουρα θα υπάρχουν και αλλού:

https://www.petmat.gr/portal/ptina/...lithos-5kg-xyma-xondros-2-5mm-5mm-3354-detail

[page not found]

Σόρρυ, δεν πρόσεξα το "για λίγο"...
Που κοντά θα είσαι μήπως βρούμε κοντά σου, γιατί είναι και βαρύ...
 
είμαι Αθήνα για λίγο..
πού μπορώ να βρω υπόστρωμα ζεόλιθου;
επικοινώνησε με τους φίλους στο petmat και αν έχουν δρομολόγιο στο κέντρο.. Θα σε εξυπηρετήσουν, να είσαι σίγουρος..χωρίς να τρέχεις εσύ..
 
Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση παιδιά! Τελικά πήρα από το Mr zoo που είναι στην Αθηνάς. Μεγάλη ποικιλία παρεπιπτόντως σε τροφές αλλά και πτηνά. Είχε σγουρά καναρίνια, κόκκινα, κοινά καθώς και... Καρδερίνα Σιβηρίας με μόλις 400€! :D
 
Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση παιδιά! Τελικά πήρα από το Mr zoo που είναι στην Αθηνάς. Μεγάλη ποικιλία παρεπιπτόντως σε τροφές αλλά και πτηνά. Είχε σγουρά καναρίνια, κόκκινα, κοινά καθώς και... Καρδερίνα Σιβηρίας με μόλις 400€! :D

Χωρις να το ξερεις φυσικα, επισκεφθηκες το δευτερο χειροτερο μαγαζι του κεντρου, κατ'εμε, (απο αυτα που ειναι πιο γνωστα).

Συχνα στις βιτρινες του παρελαυνουν καραφλα, φουσκωμενα καναρινια αλλα και παπαγαλοι... Βεβαια σε πολυ καλυτερη κατασταση απο το γειτονικο καταστημα που εχω δει και χελιδονι προς πωληση.
 
@Tony Forpus : λίγο που δεν πρόλαβα, λίγο που βαριέμαι να γράφω από το κινητό, λίγο που δεν ήθελα να κατηγορήσω... ΑΚΡΙΒΏΣ τα ίδια σκέφτηκα κι εγώ... Και νάτα τώρα γραμμένα από εσένα... Ευχαριστώ που με έβγαλες από τον κόπο και πήρες όλη την "αμαρτία" πάνω σου!
 
απο το γειτονικο καταστημα
Εκεί δεν άντεξα να μείνω πάνω από 5"...
Για το MrZoo και την κατάσταση των πουλιών έχεις δίκιο, απλά στις τροφές έχει ασυναγώνιστες τιμές...
 
Εκεί δεν άντεξα να μείνω πάνω από 5"...
Για το MrZoo και την κατάσταση των πουλιών έχεις δίκιο, απλά στις τροφές έχει ασυναγώνιστες τιμές...


Βρισκεις καλυτερες τιμες απο Birdmarket και Petmat?
 
Μία συγκεκριμένη μάρκα παίρνω.. Τι εννοείς;

Νόμισα ότι είναι χύμα τα πελλετς. Αν είναι συσκευασμένα τότε η ποιότητα λογικά είναι προδιαγεγραμενη
 
Εγώ που ζήτησα ζεόλιθο χονδρόκοκκο, άνοιξε το τσουβαλάκι μπροστά μου και μου έβαλε 4 κιλά που ήθελα. Τον είχε βέβαια ακριβά, 4 ευρώ/κιλό. Οι τιμές του στις τροφές λίγο καλύτερη από Μυτιλήνη που μένω, η ποικιλία σαφώς πολύ μεγαλύτερη (είχε και σφαιρίδια C-15). Όσον αφορά τα πουλάκια μπορώ να πω πως ήταν σε καλή κατάσταση, ούτε φουσκωμένα ούτε καραφλά, σε ωραίους χώρους και χωριστά (κοινά, σγουρά, κόκκινα κλπ). Βέβαια διάβασα ότι παλιότερα είχε και σκυλάκια σε άσχημες συνθήκες, εγώ σκυλάκια δεν είδα μέσα. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει ιδιοκτησία και έχει βελτιωθεί. Πάντως αυτές οι δύο καρδερίνες που είχε ήταν κουκλιά ρε παιδιά. Μία σιβηρίας και μία άλλη λευκή, δεν θυμάμαι ράτσα, 400 και 250 αντίστοιχα.
 
Δεν μπορεί...
Τα 25 κιλά έχουν 15 ευρώ...
Δεν μπορεί να δίνει 4 ευρώ το 1 κιλό...
Κάτι πρέπει να σου διαφεύγει...
Φαντάσου όταν παίρνω χύμα δίνω 0.60 λεπτά το κιλό...
 
Back
Top