Σπόροι Prestige Loro Parque Australian Parakeet - Versele Laga

PetBirds

Official account
Εγγραφή
27 Απρ 2006
Μηνύματα
2.735
Γενική συζήτηση, ερωτήσεις και αξιολογήσεις σχετικά με το μείγμα σπόρων για αυστραλιανά παπαγαλάκια, Prestige Loro Parque Australian Parakeet της Versele-Laga και τη χρήση του στα πτηνά.

Τροφή Κοκατίλ Prestige Loro Parque Australian​

 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Δεν έχω χρησιμοποιήσει τη συγκεκριμένη μιας και δεν έχω τα ανάλογα είδη πουλιών αλλά έχω χρησιμοποιήσει άλλες της σειράς Prestige και τις θεωρώ εξαιρετικές. Δημιουργήθηκαν και ταΐζονται σε ένα απο τα μεγαλύτερα πάρκα-εκτροφεία παπαγάλων στον κόσμο.
 
Πιστεύω ότι είναι καλύτερα τα πέλλετς να βρίσκονται σε ξεχωριστή ταΐστρα.
Γιώργο, η Παρουσίαση αφορά συγκεκριμένα στην τροφή "Prestige Premium Australian Parakeet, Loro Parque Mix" για να τη γνωρίσουν όσοι από τους αναγνώστες μας δεν τη γνωρίζουν ήδη ή για να γράψουν τις εντυπώσεις τους γι' αυτήν όσοι την έχουν χρησιμοποιήσει.

Όσον αφορά γενικότερα στα πέλετς, έχουμε εδώ ένα σχετικό θέμα που μπορείς να πεις την άποψή σου για αυτά Διατροφή των καναρινιών με σφαιρίδια (pellets). Αν και αφορά σε καναρίνια, οι προβληματισμοί για την ένταξη των πέλετς στην καθημερινή διατροφή των πουλιών, παραμένουν οι ίδιοι.
 
Γιώργο, η Παρουσίαση αφορά συγκεκριμένα στην τροφή "Prestige Premium Australian Parakeet, Loro Parque Mix" για να τη γνωρίσουν όσοι από τους αναγνώστες μας δεν τη γνωρίζουν ήδη ή για να γράψουν τις εντυπώσεις τους γι' αυτήν όσοι την έχουν χρησιμοποιήσει.
Για τη συγκεκριμένη τροφή είπα τη γνώμη μου. Περιέχει σπόρους και πέλλετς.
Με εμπειρία βέβαια από έναν και μόνο παπαγάλο (τα όποια συμπεράσματα εξ ορισμού επισφαλή), ξέρω ότι ανακατεμένα με σπόρους τα πέλλετς δεν είναι τόσο ελκυστικά, όσο αν βρίσκονται σε ξεχωριστή ταιστρα.
 
Την έπαιρνα μέχρι τελευταία τα κακομαθημένα μου την έτρωγαν ίσως λίγο καλύτερα από όποια άλλη δοκίμασα. Αλλά τώρα την άλλαξα με την φτου άρχισε το alzheimer δεν την θυμάμαι που δεν έχει μέσα πελετ που έτσι κι αλλιώς δεν τα δοκίμαζαν. Πάντως είναι μια καλή τροφή αλλά λίγο τσιμπημένη στην τιμή αν κ στο ίντερνετ την έβρισκα φτηνότερη κατά 2.5 ευρω
 
Επειδή δεν έβρισκα πουθενά τη μάρκα που τρώει ο δικός μου (Vadigran) και τελείωνε σε λίγες μέρες, την αγόρασα καλού κακού να υπάρχει. Για δοκιμή την ανέμιξα με τους οικείους του σπόρους να δω αντιδράσεις και μόλις που έφαγε, με πολύ ζόρι. Μου φάνηκε βαριά η μυρωδιά των πέλλετς και, δεν ξέρω αν έτυχε στην παρτίδα μου, είχε πολλούς ηλιόσπορους. Πολλούς όμως.
 
Back
Top