Γενικά Rainbow Lorikeet

Έχω 4 διαφορετικές lorikeets. Είναι συναρπαστικό παπαγάλοι, όμως, χρειάζονται μια ειδική διατροφή. Επίσης, είναι πολύ δραστήρια. Απαιτούν πολλά παιχνίδια. Όλα μου απολαμβάνει ο ελεύθερος χρόνος από τους κλωβούς. Rainbow lorikeets είναι περίπου το μέγεθος ενός Sun Conure. Οι μηχανισμοί μπορεί να messy πτηνών λόγω της διατροφής τους. Λατρεύω lorikeets μου.

My lorikeets φάει μια ειδική νέκταρ. Να αγοράσω το νέκταρ online. I ζωοτροφές τους φρέσκα λαχανικά και φρούτα καθώς και χυμοί φρούτων. Περιστασιακά, θα τους ζωοτροφών βιολογικής γλυκοπατάτες. I πολτού, οι πατάτες και αναμείξτε τα με νερό.

Εάν έχετε συγκεκριμένες ερωτήσεις, ρωτήστε. Ένα άλλο μέλος, vendetta, έχει μια black capped lory επίσης. Δεν ξέρω αν υπάρχουν άλλα μέλη έχουν lorikeets.

 
Πρόκειται για ένα ξηρό μείγμα να υπάρχουν άνθρωποι που τους lorikeets ζωοτροφών. Μπορείτε να αγοράσετε ένα ειδικό μίγμα επίσης ξηρό. Αυτή η συνταγή προέρχεται από ένα φίλο του που ζει στη Νέα Ζηλανδία. Έχω δει παραλλαγές αυτής της συνταγής σε πολλά βιβλία από την Αυστραλία, την Ευρώπη και την Αμερική.
Συστατικά:
3 Κύπελλα βρώμης
6 Κύπελλα γλυκόζη σε σκόνη
3 Κύπελλα ρυζάλευρο
Packet 1 αραρούτης μπισκότα γάλακτος
1 Packet απλού malt μπισκότα
* Μπορείτε επίσης να προσθέσετε ένα κουταλάκι του γλυκού ή 2 της σπιρουλίνας σε ξηρά και άλλων συστατικών, εάν ήθελε

Να ληφθούν όλα τα συστατικά και το μείγμα μέχρι να έχουν μια λεπτή σκόνη (που έχω να μείγμα σε 3 ή 4 τμήματα και στη συνέχεια να αναμιχθεί σε ένα μεγάλο μπολ) και φυλάσσεται σε αεροστεγές δοχείο.
Όταν η διατροφή των πτηνών, πρέπει να τους δώσουμε ένα μπολ με φρέσκο νερό. Θα φάτε μια μικρή ποσότητα αυτή των τροφίμων και στη συνέχεια λαμβάνουν νερό. Θα πρέπει να έχουν αυτή όλη την ημέρα.

Θα πρέπει να το τρόχισμα αυτό το μίγμα σε λεπτή σκόνη. Αυτό μπορεί να γίνει σε ένα food processor ή παρόμοια συσκευή.

Είναι καλύτερο να χρησιμοποιήσετε ένα μείγμα σκόνης ή νέκταρ από ένα κατοικίδιο ζώο κατάστημα, ωστόσο, αυτή η συνταγή μπορεί να χρησιμοποιηθεί αν μη τι άλλο είναι διαθέσιμη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Ήθελα επίσης να προσθέσω ότι lorikeets μπορεί να δαγκώσει πολύ. Πολλές φορές μπουκιά διότι είναι παιχνιδιάρικο. Έχετε δει κουτάβια πάλη και δαγκώνει ο ένας τον άλλο που παίζουν; Lorikeets παίξει έτσι συχνά. Έτσι, πρέπει να είστε προσεκτικοί όταν παίζει μαζί τους. Κατά την παρατήρηση των πουλιών γίνεται πολύ ενθουσιασμένος, είναι καλύτερο να αφήσουμε τα υπόλοιπα για λίγα λεπτά.

Επίσης, θεωρώ ότι είναι πιο ευτυχισμένη όταν μπορούν να περνούν μεγάλο μέρος του χρόνου τους εκτός κλωβού. Ωστόσο, απαιτείται πολλή εποπτεία. Είναι πολύ περίεργος πτηνών και θα ηχήσει για να ερευνήσει τα πάντα στο σπίτι που μοιάζει ενδιαφέρουσα.

Μία από τις νάρκες θα μείνετε για την playstand. Οι άλλοι θα παραμείνουν μόνο για λίγα λεπτά.
 
Back
Top